Řadit podle: názvu | data | oblíbenosti

Návody

Možnosti získání instalačního DVD s Windows 8

Možnosti získání instalačního DVD s Windows 8

Pokud máte notebook, tak na štítku již klíč napsán není, tak jej nehledejte. Při instalaci bude instalačním procesem automaticky načten z Secure Boot v UEFI BIOSu, a tedy jej nemusíte nikam zadávat. Aktivace také proběhne automaticky.


Možnosti získání instalačního DVD s Windows 10

Možnosti získání instalačního DVD s Windows 10

V současné době společnost Microsoft poskytuje ke stažení program, který umožnuje přímo vytvoření zaváděcího USB flash disku nebo stažení obrazu disku Windows 10.jak_zjistit_vykon_pocitace

Jak zjistit výkon počítače

Pokud víme hardware konfiguraci počítače, můžeme na internetu dohledat, jakých konkrétních výsledků, v různých benchmark určité komponenty dosáhly, když je testoval někdo jiný. Užitečné zejména ve chvíli, kdy si chcete zakoupit nějaký jiný počítač a zajímá Vás jaký je schopen podat výkon.


jak_se_naucit_programovat

Jak zjistit z jakých komponent se počítač skládá – konfigurace PC

První možný způsob zjištění z jakých komponent se počítač skládá je vizuální prohlédnutí zařízení. U notebooků a značkových PC sestav hledáme hlavní štítek s popisem. Po nalezení hlavního štítku si můžeme informace o PC také vyhledat na internetu. U skládaných PC sestav hledáme štítky s popisem ...


jak_zachranit_smazane_soubory

Jak zachránit smazané nebo nedostupné soubory - obnova dat

Častým důvodem nedostupnosti k datům je narušení souborového systému nebo tabulky oddílů disku (například připojením externího disku k TV). Nebo také omylem smazané/zformátované data. Jednoduše řečeno, data jsou na disku stále přítomna, avšak operační systém je už nevidí.


Jak přidat/vyměnit disk v notebooku

Jak přidat/vyměnit disk v notebooku

Z důvodu nedostatku místa na disku většinou není třeba disk měnit nebo přidávat. Stačí provést údržbu: Jak uvolnit místo na disku. Mnoho uživatelů ale touží po rychlejším běhu operačního systému a v tom případě je opravdu vhodné pořídit si do notebooku (netbooku, ultrabooku) disk typu SSD.


Jak zjistit heslo k Wi-Fi

Jak zjistit heslo k Wi-Fi

Jestliže chcete zjistit heslo k Wi-Fi síti, ke které jste zrovna připojeni, tak ani nemusíte vstupovat do správy routeru. (Například se k Wi-Fi síti chcete připojit ještě s dalším zařízením.) Stačí Vám vyhledat heslo v operačním systému. A právě toto vyhledání si ukážeme v tomto návodě.


Jak vyrobit/opravit síťový UTP kabel -  Internetový RJ45

Jak vyrobit/opravit síťový UTP kabel - Internetový RJ45

Možná si říkáte, proč UTP kabel vyrábět nebo opravovat, když si mohu koupit hotový. Jestliže ale potřebujeme protáhnout kabel malým otvorem ve zdi, tak koncovka může překážet. Nebo pokud se poškodí konektor RJ45, tak je škoda kvůli této závadě celý UTP kabel vyhazovat.


Jak změnit vzhled Windows

Jak změnit vzhled Windows

Vzhled operačního systému Windows Vista, 7, 8 a 10 lze změnit například výměnou takzvaného "Motivu". Když změníme motiv, změníme tím najednou i spořič obrazovky, systémové zvuky, barvy oken a co je asi nejvíce patrné: pozadí plochy.


Jak převést GPT disk na MBR disk nebo opačně

Jak převést GPT disk na MBR disk nebo opačně

Všechny verze operačního systému Windows jsou schopné bootování (zavádění) systému z disků s formátem MBR. Abyste mohli bootovat systém z disku s formátem GPT, tak musíte mít verzi Windows, který toto podporuje a také musíte mít (U)EFI BIOS a tento režim musí být povolen.

ReklamaZ čeho se skládá notebook

Z čeho se skládá notebook

Notebook je podobně jako PC sestava složen z jednotlivých komponent. Komponenty jsou pro notebooky menší/lehčí/kompaktnější. To aby byl notebook snáze přenosný. Oproti komponentům v PC sestavách je ale k nim často horší přístup.


Jak rozebrat notebook

Jak rozebrat notebook

Důvodů, proč potřebujeme notebook rozebrat, může být mnoho. Častou příčinou je to, že chceme notebook vyčistit od prachu. Nebo potřebujeme vyměnit vadný komponent. Další důvod může být ten, že si chceme notebook vylepšit, například přidáním/výměnou operačních pamětí nebo pevného disku.


Jak přejít z 32-bitových Windows na 64-bitové Windows

Jak přejít z 32-bitových Windows na 64-bitové Windows

32-bitová verze Windows neumožnuje využít větší kapacitu než cca 4GB operační paměti. Jestliže chcete adresovat ve svém počítači větší kapacitu, je nutné přejít na 64-bitovou verzi Vašeho operačního systému Windows. Tento přechod je bohužel možný pouze čistou reinstalaci operačního systému.


Jak aktualizovat BIOS/UEFI - Update

Jak aktualizovat BIOS/UEFI - Update

Uživatelé počítačů se o aktualizaci BIOSu/UEFI začnou nejčastěji zajímat ve chvíli, kdy chtějí provést hardwarové vylepšení svého PC. Například pořídit výkonnější procesor. Novější procesor totiž také často vyžaduje, aby byla v základní desce vyšší verze BIOSu/UEFI.


Co je to virtuální mechanika

Co je to virtuální mechanika

Virtuální mechanika je falešná/abstraktní/simulovaná mechanika, která fyzicky neexistuje, je vytvořena pouze softwarově. Přesto ji ale Průzkumník Windows ve složce "Tento počítač" zobrazuje. Obraz ISO se do ní připojí a ten se následně v počítači chová podobně, jako kdybyste zasunuli skutečně ...


Jak vylepšit PC

Jak vylepšit PC - upgrade

I když se počítače již staly spotřebním zbožím, tak i přesto mnoho uživatelů provádí jejich upgrade. U stolních počítačů často formo výměny celé platformy (základní deska, procesor, paměti) nebo třeba jen výměnou grafické karty za výkonnější. Majitelé notebooků si často pořizují rychlejší disk.


Registr Windows

Registr Windows

Registr Windows je velká databáze nastavení a dat pro konfiguraci operačního systému Windows. Téměř všechny nainstalované programy ukládají do této databáze informace o svém nastavení. Když upravujeme registr, vlastně měníme, mažeme nebo vytváříme položky v databázi.


Jak připojit PC k televizoru

Jak připojit PC k televizoru

Propojení stolního počítače nebo notebooku s televizorem již dnes není díky plochým televizorům nic obtížného. LCD televizory i plazmy jsou totiž již většinou vybaveny potřebnými konektory. Můžeme tedy využívat velkou plochu TV ke sledování filmů čí hraní her.


Jak spustit program jako správce

Jak spustit program jako správce

Operační systémy Windows Vista/7/8/10 využívají koncept UAC (User Account Control, řízení uživatelských účtů) a tedy pouhým dvojklikem nedochází ke spuštění s právy správce (správce = administrátor). Některé příkazy pak program nemůže z důvodu nedostatečných práv vykonat.


Jak reinstalovat Windows XP

Jak reinstalovat Windows XP

Pro jistotu si zopakujme minimální nároky systému: procesor Pentium s frekvencí 233 MHz nebo rychlejší (doporučuje se 300 MHz). Alespoň 64 MB paměti RAM (doporučuje se 128 MB). Alespoň 1,5 GB volného místa na pevném disku.Předchozí Předchozí (21 - 40) Další (61 - 80) DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody