Jak spustit program jako správce

28. říjen 2020 Autor: Tibor

   

Jak spustit příkazový řádek jako správce

Operační systémy Windows Vista/7/8/10 využívají koncept UAC (User Account Control, řízení uživatelských účtů) a tedy pouhým dvojklikem nedochází ke spuštění s právy správce (správce = administrátor). Některé příkazy pak program nemůže z důvodu nedostatečných práv vykonat. Například si spustíte hru a po jejím opětovném spuštění jste překvapeni, že nedošlo k uložení pozice. Stačí hru spustit s právy správce a již se pozice uloží.


Pokud je Váš operační systém novější než Windows XP nebo nemáte ve Windows Vista/7/8/10 UAC trvale vypnuté, je nutné na soubor kliknout pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vybrat: Spustit jako správce.

Jestliže nevíte, kde se program na disku nachází. Tak využijte Vyhledávací pole operačního systému Windows a na nalezenou vybranou položku klikněte pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vybrat: Spustit jako správce.

Reklama
Abyste toto nemuseli provádět pokaždé, je možné nastavit vždy automatické spuštění jako správce:

Klikněte na vybraný program pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte: Vlastnosti.Klikněte na záložku Kompatibilita a zaškrtněte políčko Spustit tento program jako správce, které se nachází ve spodní části okna v sekci Úroveň oprávnění.

Nastavení je nutno potvrdit kliknutím na tlačítko Použít a pak na tlačítko OK.


Nyní již můžete program spouštět pouhým dvojklikem. Již bude vždy spouštěn s právy administrátora.


Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody