Možnosti získání instalačního DVD/flash disku s Windows 8 (8.1)

25. leden 2020 Autor: Bronislav

   

Donedávna platilo, že z oficiálních stránek Microsoftu si obrazy disků mohli stáhnout pouze majitelé speciálního předplatného. V současné době již společnost Microsoft poskytuje ke stažení program: Download Windows 8.1 Tool, který umožnuje přímo vytvoření zaváděcího USB flash disku nebo stažení obrazu disku Windows 8.1.

Jakou verzi operačního systému Windows 8 obsahuje aktuálně dnes stažený obraz ISO, si můžete před instalací zjistit pomocí návodu: Jak zjistit verzi Windows v instalačním souboru iso.

Možnosti získání instalačního DVD s Windows 8

Dejte však pozor, aby na získaném instalačním DVD byla stejná edice Windows 8, pro jakou máte zakoupený licenční klíč. Pokud máte zakoupenou například edici Professional, ale nainstalujete si například jen základní edici Windows 8 (Core/Home), tak Vám operační systém nepůjde aktivovat běžným způsobem - Jak aktivovat Windows 8.

Také si musíte dát pozor na verzi Service Packu. Jestliže byste chtěli rovnou nainstalovat Windows 8.1, ale licenční klíč máte na starší verzi: Windows 8, tak Vám instalační proces bohužel nedovolí pokračovat v instalaci, protože nebude akceptovat klíč starší verze.
Edit: Poslední verze instalačních obrazů ve formátu ISO stažené z webu Microsoftu již rozpoznají a uznají i starší klíče pro Windows 8 a umožní pokračovat v instalaci.

Také nutno pohlídat, zda jde o verzi Windows 8.1 nebo Windows 8.1 with Bing.
Jazyková verze nebo bitová verze (32bit/64bit) nemá na aktivaci operačního systému Windows 8 vliv.

Pokud by nedošlo k uznání klíče, lze ještě k pokračování instalace využit generických klíčů (trial, obecných) pro Windows 8.1:

Windows 8.1 Core/Home - 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
Windows 8.1 Professional - XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

A v již nainstalovaném operačním systému Windows 8.1 následně vložíte svůj klíč pro Windows 8 a operační systém tak aktivujete na neomezenou dobu.Pokud máte notebook, tak na štítku již bohužel klíč většinou napsán není, takže touto cestou jej nezjistíte.

Při instalaci ale bude instalačním procesem automaticky načten z Secure Boot v UEFI BIOSu, a tedy jej nemusíte nikam zadávat. Aktivace také proběhne po připojení počítače k internetu automaticky. (Ovšem aby se vše podařilo, musíte instalovat z instalačního média, na kterém bude ta verze Windows 8, kterou jste zakoupili společně s notebookem.)
Jestliže ale chcete rovnou instalovat Windows 8.1 a zakoupili jste notebook se starší verzí: Windows 8 a nedojde k rozpoznání klíče, budete si jej muset zjistit například pomocí aplikace RWEverything.
Reklama

Jednotlivé možnosti:Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody