Jak přejít z 32-bitových Windows na 64-bitové Windows

26. říjen 2020 Autor: Tibor

   

32-bitová verze Windows neumožňuje využít větší kapacitu než cca 4GB operační paměti. Jestliže chcete adresovat ve svém počítači větší kapacitu, je nutné přejít na 64-bitovou verzi Vašeho operačního systému Windows. Tento přechod je bohužel možný pouze čistou reinstalaci operačního systému Windows: Jak reinstalovat Windows.

Z následné aktivace Windows nemusíte mít obavy: Jak aktivovat Windows. Aktivační proces nerozlišuje mezi bitovými verzemi (stejně jako mezi jazykovou mutací a verzi Service Pack). Tedy Vaše licence je platná pro 32-bitovou i 64-bitovou verzi.
Edice jsou ale rozlišovány, tedy například z 32-bitových Windows Home můžete přejít pouze na 64-bitové Windows Home.

Problém by mohl nastat v případě, že výrobce Vašeho zařízení nepřipravil ovladače pro 64-bitovou verzi. Toto si tedy předem ověřte na stránkách výrobce: Jak vyhledat, stáhnout a nainstalovat ovladače. Jestliže výrobce tuto verzi ovladačů nepřipravil, není vhodné na 64-bitovou verzi přecházet.

Váš stolní počítač nebo notebook musí být také osazen procesorem pro platformu x64. Jestliže disponuje pouze starým procesorem pro platformu x84, tak 64-bitovou verzi Windows nelze použít. Ověřte tedy, jaký máte procesor: Jak zjistit z jakých komponent se počítač skládá – konfigurace PC.

Jakou bitovou verzi operačního systému Windows nyní používáte a jakým procesorem disponujete, si můžete také ověřit v Ovládacích panelech:

Ovládací panely > Systém a zabezpečení > SystémTato verze Windows 10 je 64 bitová.


Reklama


Tato verze Windows 7 je 32 bitová.Jak již bylo v úvodu zmíněno, jiná cesta pro přechod z 32-bitových Windows na 64-bitové Windows (platí i opačně) než čistá reinstalace operačního systému Windows není: Jak reinstalovat Windows.


Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody