Jak opravit Windows Vista

Příčin, proč operační systém nejde nastartovat nebo se chová nestandardně, může být mnoho. Od poškození startovacích souborů, přesunutých souborů na disku, napadení viry až po chybující hardware.

Máme-li podezření, že potíže mohou působit počítačové viry, překontrolujeme počítač na přítomnost škodlivého kódu v PC: Jak odvirovat počítač.
Padá-li systém do modrých smrtí, využijte návodu: STOP modrá obrazovka Windows.
Pokud se ještě dostanete do systému, tak můžete využít k identifikaci příčin: Prohlížeč událostí.
V případě, že máte potíže jen s připojením k Internetu, tak využijte návod: Jak opravit nefunkční připojení k Internetu.
Podezíráme-li některý komponent: Jak opravit notebook nebo Jak opravit stolní počítač.

Jestliže již stávající operační systém nenaběhne ani v nouzovém režimu: Jak spustit Windows v nouzovém režimu a vy potřebujete z počítače nějaká data, tak se je pokuste vykopírovat pomocí návodu: Jak vykopírovat data z nefunkčního stolního počítače nebo Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku.

V případě, že je hardware počítače v pořádku, můžeme se pokusit poškozený operační systém (například viry) opravit takto:1. Poslední známá funkční konfigurace

Restartujte počítač. Když poprvé zmizí obraz na obrazovce, ihned opakovaně stiskněte klávesu F8. Zobrazí se nabídka Upřesnit možnosti systému Windows. Pokud se nabídka nezobrazí, restartujte počítač a zkuste to znovu. Pomocí kurzorových kláves na klávesnici (myš nebude fungovat) vyberte položku Poslední známá funkční konfigurace a poté stiskněte klávesu ENTER. Systém Windows Vista se pokusí spustit. Pokud jste nedávno nainstalovali nový hardware, vypněte počítač a tento hardware odpojte.Jak opravit Windows Vista


Všechny změny provedené od posledního úspěšného spuštění budou ztraceny. Možnost Poslední známá funkční konfigurace použijte pouze v případě chybné konfigurace. Tato možnost neřeší potíže způsobené poškozenými nebo chybějícími ovladači a soubory.


Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy

Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody