Jak opravit Windows XP

14. prosinec 2019 Autor: Prokop

Příčin, proč operační systém nejde nastartovat nebo se chová nestandardně, může být mnoho. Od poškození startovacích souborů, přesunutých souborů na disku, napadení viry až po chybující hardware.

Máme-li podezření, že potíže mohou působit počítačové viry, překontrolujeme počítač na přítomnost škodlivého kódu v PC: Jak odvirovat počítač.
Padá-li systém do modrých smrtí, využijte návodu: STOP modrá obrazovka Windows.
Pokud se ještě dostanete do systému, tak můžete využít k identifikaci příčin: Prohlížeč událostí.
V případě, že máte potíže jen s připojením k Internetu, tak využijte návod: Jak opravit nefunkční připojení k Internetu.
Podezíráme-li některý komponent: Jak opravit notebook nebo Jak opravit stolní počítač.

Jestliže již stávající operační systém nenaběhne ani v nouzovém režimu: Jak spustit Windows v nouzovém režimu a vy potřebujete z počítače nějaká data, tak se je pokuste vykopírovat pomocí návodu: Jak vykopírovat data z nefunkčního stolního počítače nebo Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku.

V případě, že je hardware počítače v pořádku, můžeme se pokusit poškozený operační systém (například viry) opravit takto:
Reklama1. Poslední známá funkční konfigurace

Restartujte počítač. Když poprvé zmizí obraz na obrazovce, ihned opakovaně stiskněte klávesu F8. Zobrazí se nabídka Upřesnit možnosti systému Windows. Pokud se nabídka nezobrazí, restartujte počítač a zkuste to znovu. Pomocí kurzorových kláves na klávesnici (myš nebude fungovat) vyberte položku Poslední známá funkční konfigurace a poté stiskněte klávesu ENTER. Systém Windows XP se pokusí spustit. Pokud jste nedávno nainstalovali nový hardware, vypněte počítač a tento hardware odpojte.Jak opravit Windows XP


Všechny změny provedené od posledního úspěšného spuštění budou ztraceny. Možnost Poslední známá funkční konfigurace použijte pouze v případě chybné konfigurace. Tato možnost neřeší potíže způsobené poškozenými nebo chybějícími ovladači a soubory.

Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy

Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody