Jak opravit Windows 7

Příčin, proč operační systém nejde nastartovat nebo se chová nestandardně, může být mnoho. Konflikt mezi nainstalovanými programy, přesunuté soubory na disku, zaseknutý ovladač, poškozený registr Windows (např. nějakým automatickým čističem - CCleaner), virová nákaza, čerstvě nainstalovaná aktualizace systému, poškozené startovací soubory, ...
Operační systém nemůže samozřejmě také správně pracovat, pokud není v pořádku hardware. Budeme ale předpokládat, že je hardware počítače v pořádku.
(Podezíráte-li ale některý komponent: Jak opravit notebook nebo Jak opravit stolní počítač.)

Jestliže již operační systém nenabíhá standardně, můžeme se jej pokusit ještě spustit v nouzovém režimu: Jak spustit Windows v nouzovém režimu.

V mnoha případech může pomoci: Nástroj Obnovení systému, pomocí kterého můžeme jednoduše navrátit systémové změny do dřívějšího stavu.

Pokud se ještě dostanete do systému, tak můžete využít k identifikaci příčin: Prohlížeč událostí.

V případě, že máte potíže jen s připojením k Internetu, tak využijte návod: Jak opravit nefunkční připojení k Internetu.

Nefunguje-li správně některé ze zařízení, překontrolujeme ve správci zařízení ovladače: Jak stáhnout a nainstalovat ovladače.

Máme-li podezření, že potíže mohou působit počítačové viry, překontrolujeme počítač na přítomnost škodlivého kódu v PC: Jak odvirovat počítač.

Jestliže již stávající operační systém nenaběhne ani v nouzovém režimu: Jak spustit Windows v nouzovém režimu a vy potřebujete z počítače nutně nějaká data, tak se je pokuste vykopírovat pomocí návodu: Jak vykopírovat data z nefunkčního stolního počítače nebo Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku.

Padá-li systém do modrých smrtí, využijte návodu: STOP modrá obrazovka Windows.

Za problémy může také stát poškozený registr Windows: Opravení registru Windows.

Podezíráte-li nějakou nedávno nainstalovanou aktualizaci operačního systému, tak ji odinstalujte: Jak spravovat aktualizace Windows 7.

Při problémech s aktivací pomůže návod: Jak aktivovat Windows 7.


K opravám můžeme také využít prostředí a nástroje pro opravu systému, které by měly být automaticky nabídnuty po chybě načítání systému. Opravné nástroje můžeme také spustit ručně přímo z pevného disku nebo také i z instalačního disku Windows 7.

Reklama


1. Nouzový režim - poslední známá funkční konfigurace

Restartujte počítač. Když poprvé zmizí obraz na obrazovce, ihned opakovaně stiskněte klávesu F8. Zobrazí se nabídka Rozšířené možnosti spuštění. Pokud se nabídka nezobrazí, restartujte počítač a zkuste to znovu. Pomocí kurzorových kláves na klávesnici (myš nebude fungovat) vyberte položku Poslední známá funkční konfigurace a poté stiskněte klávesu ENTER. Systém Windows 7 se pokusí spustit. (Pokud jste nedávno nainstalovali nový hardware, vypněte počítač a tento hardware odpojte.)Jak opravit Windows 7

Všechny změny provedené od posledního úspěšného spuštění budou ztraceny. Možnost Poslední známá funkční konfigurace použijte pouze v případě chybné konfigurace. Tato možnost neřeší potíže způsobené poškozenými nebo chybějícími ovladači a soubory.


Jak opravit Windows 7

V případě, že operační systém nenajede v Poslední známá funkční konfiguraci, pokuste se spustit Windows 7 v nouzovém režimu. To provedete tak, že vyberete položku: Nouzový režim a poté stiskněte klávesu ENTER.


Jak opravit Windows 7

Také se můžete pokusit spustit Nouzový režim se sítí. Budete mít tedy přístup i k Internetu.
Reklama


Jak opravit Windows 7

Pokus o spuštění nouzového režimu.Jak opravit Windows 7

Windows 7 spuštěný v nouzovém režimu.

Působí-li potíže přidání nového zařízení, změna ovladače nebo přidání softwaru, můžete nouzový režim využít k odebrání zařízení nebo ke zrušení změny.

Velmi užitečným pomocníkem pro tyto případy je nástroj Obnovení systému. Podrobný návod na jeho užití naleznete pod tímto odkazem: Nástroj Obnovení systému

Nepodaří-li se operační systém spustit ani v nouzovém režimu, pomůže Vám návod v další kapitole.


Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy

Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody