Jak opravit Windows Vista

5. Nástroj - Obnovení bitové kopie systému

Vycházíme z předpokladu, že máte k dispozici bitovou kopii operačního systému vytvořenou pomocí průvodce zálohováním. Pokud bitovou kopii systému nemáte k dispozici, nemůžete nástroj - Obnovení bitové kopie systému k opravě nefunkčního operačního systému Windows použít.

Při tvorbě záloh jste museli vybrat umístění pro ukládání záloh. Nejčastěji zálohy bývají umístěny na externím pevném disku, případně jiný lokální pevný disk či síťové úložiště. Ať tak či onak, je nutné zajistit, aby médium bylo při obnovení k počítači připojeno. V opačném případě nebude možné systém obnovit.


Jak opravit Windows Vista

Po spuštění nástroje - Obnovení bitové kopie systému začne nástroj prohledávat všechny dostupné lokální pevné disky (včetně externích disků) a pokusí se získat informace o uložených bitových kopiích. Pokud jste zálohy prováděli na síťové úložiště, systém nebude schopen je vyhledat, naopak budete muset zadat cestu ručně.
Reklama

Systém nabídne k obnově zálohu s nejaktuálnějším časovým razítkem (tedy nejnovější), což nemusí být vždy ideální – například tehdy, když víte, že jste s operačním systémem měli již měsíc, k definitivnímu selhání ale došlo až před pár dny.

Věnujte proto pozornost položkám Umístění, Datum a čas a Počítač, podle jejich hodnot lze poměrně přesně identifikovat, zdali se jedná o správnou bitovou kopii. V takových případech označte volbu Vybrat bitovou kopii systému a klepněte na tlačítko Další. Systém vám nabídne všechny dostupné bitové kopie.

Jakmile budete mít vybranou vhodnou zálohu, můžete obnovit systém do původního stavu.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy

Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody