Jak opravit Windows 7

5. Nástroj - Obnovení bitové kopie systému

Vycházíme z předpokladu, že máte k dispozici bitovou kopii operačního systému vytvořenou pomocí průvodce zálohováním. Pokud bitovou kopii systému nemáte k dispozici, nemůžete nástroj - Obnovení bitové kopie systému k opravě nefunkčního operačního systému Windows použít.

Při tvorbě záloh jste museli vybrat umístění pro ukládání záloh. Nejčastěji zálohy bývají umístěny na externím pevném disku, případně jiný lokální pevný disk či síťové úložiště. Ať tak či onak, je nutné zajistit, aby médium bylo při obnovení k počítači připojeno. V opačném případě nebude možné systém obnovit.


Jak opravit Windows 7

Po spuštění nástroje - Obnovení bitové kopie systému začne nástroj prohledávat všechny dostupné lokální pevné disky (včetně externích disků) a pokusí se získat informace o uložených bitových kopiích. Pokud jste zálohy prováděli na síťové úložiště, systém nebude schopen je vyhledat, naopak budete muset zadat cestu ručně.
ReklamaJak opravit Windows 7

Systém nabídne k obnově zálohu s nejaktuálnějším časovým razítkem (tedy nejnovější), což nemusí být vždy ideální – například tehdy, když víte, že jste s operačním systémem měli již měsíc, k definitivnímu selhání ale došlo až před pár dny.

Věnujte proto pozornost položkám Umístění, Datum a čas a Počítač, podle jejich hodnot lze poměrně přesně identifikovat, zdali se jedná o správnou bitovou kopii. V takových případech označte volbu Vybrat bitovou kopii systému a klepněte na tlačítko Další. Systém vám nabídne všechny dostupné bitové kopie.


Jak opravit Windows 7

Jakmile budete mít vybranou vhodnou zálohu, můžete obnovit systém do původního stavu.


Jak opravit Windows 7Reklama
Vytvoření bitová kopie systému

Záloha celého systému se provádí v rámci nástroje Zálohování a obnovení, který spustíte tak, že přejdete na Start | Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Zálohování a obnovení.

(Zvažte také svěření vytvoření bitové kopie přímo určeným aplikacím. Pravděpodobnost úspěšného obnovení je u nich vyšší: Jak zálohovat systémový disk - bitová kopie operačního systému)


Jak opravit Windows 7

Můžete také do vyhledávacího pole v nabídce Start napsat zálohování a obnovení a klepnout na první nalezenou položku.


Jak opravit Windows 7

Pokud chcete zálohovat, musíte být přihlášeni jako uživatel disponující správcovským oprávněním. V levém sloupci pak klepněte na položku Vytvořit bitovou kopii systému.


Jak opravit Windows 7

Spustí se průvodce, kde v prvním okně zvolte typ média, na které chcete zálohu vytvořit. Je možné použít samostatný interní či externí disk, druhý oddíl na disku, DVD médium, případně sdílený síťový adresář. Nejpraktičtější je pochopitelně k záloze využít externí disk, pro případ, že by se ten stávající porouchal. Připravte se, že pokud zvolíte možnost vypálení zálohy na DVD médium, je pravděpodobné, že jich budete potřebovat několik. Záleží na množství dat a nainstalovaných aplikací. Klepněte na Další a v následujícím okně označte jednotky, které mají být zálohovány.


Jak opravit Windows 7

Vybereme tedy jednotky, které chceme zálohovat a pokračujeme kliknutím na tlačítko Další.
Reklama


Jak opravit Windows 7

Samotnou zálohu pak zahájíte klepnutím na Spustit zálohování.


Jak opravit Windows 7

V závislosti na množství dat pak samotný proces může trvat až několik desítek minut.


Jak opravit Windows 7

Po dokončení budete ještě vyzváni k vytvoření speciálního média, pomocí kterého je možné provést opravu systému nebo obnovení disku z vytvořeného obrazu. Toto médium vytvářet nemusíte, ke stejnému účelu totiž dobře poslouží i samotné instalační médium Windows 7.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy

Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody