Jak vypnout aktualizace u Windows 10

15. prosinec 2019 Autor: Tibor

   

Na rozdíl od předchozích verzí Windows již Windows 10 nenabízí v nabídce pro správu aktualizací možnost zakázat stahování a instalaci nově dostupných bezpečnostních aktualizací. Můžeme ale zakázat službu Windows Update. Tím dosáhneme pozastavení stahování a instalování dostupných bezpečnostních aktualizací.

Mnozí možná namítnou, že je třeba z důvodu bezpečnosti ponechat vyhledávání, stahování a instalovaní aktualizací operačním systémem stále aktivní. Uživatelům bez znalostí správy počítačů to opravdu doporučuji. Ovšem měli by také dodržovat ostatní pravidla prevence. Bezpečnost má v rukou nejvíce uživatel a tedy jestli dodržuje také ostatní pravidla prevence či nikoli: Pravidla prevence. Pouze aktualizovaný operační systém není vůbec záruka bezpečnosti.

Uživatelé, kterým nějaká aktualizace znefunkčnila počítač již poněkolikáte, přestali aktualizace pro OS instalovat úplně. I neaktualizovaný OS lze samozřejmě používat. Každý máme jinou osobní zkušenost, a tedy každý si musí tedy zvolit sám, jak často bude aktualizace pro OS instalovat.

Podrobněji o aktualizacích: Aktualizace Windows.

Kdo se rozhodl, že pozastaví instalování aktualizací, může použít následující návod.

Otevřete Konfiguraci systému například takto:Jak vypnout aktualizace u Windows 10

Stiskněte klávesové zkratky Win + R a následně vepište příkaz "msconfig" a klikněte na tlačítko OK.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

V okně Konfigurace systému se přepněte na záložku: Služby.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

Seřadíme si služby podle jména (kliknutím na vrchol sloupce pojmenovaný Služba) a vyhledáme Službu: Windows Update.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

Zrušíme zaškrtnutí a klikneme na tlačítko: Použít.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

Zobrazí se nám datum, kdy jsem službu zakázali.Změny se projeví až po restartování počítače. Operační systém se pak již spustí bez služby Windows Update. Ověřit si to můžeme tak, že se pokusíme vyhledat nové aktualizace.
Reklama

Otevřeme menu START.Vyberte položku: Nastavení.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

Dále klikněte na Aktualizace a zabezpečení.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

Operační systém Windows 10 žádné aktualizace nenalezne, protože služba Windows Update již neběží.

Až se rozhodnete aktualizace nainstalovat, tak si službu Windows Update obnovením zaškrtnutí položky opět aktivujte.

Kdo chce pozastavit jen automatické instalování aktualizací ovladačů: Zrušení automatického instalování aktualizací ovladačů.

Na některých PC s operačním systémem Windows 10 bohužel dochází k vyhledávání a stahování aktualizací i v případě, že je služba Windows Update takto deaktivována nebo dochází opět k jejímu samovolnému aktivování. Potřebu Windows 10 se za každou cenu aktualizovat i proti vůli uživatele pak přejímá do systému propašovaná doplňková aplikace od Microsoftu: Updade Assistant, USOClient, Windows10Upgrade nebo dokonce skrytá služba WAAS Medic. Těm nebo podobným nově vyvinutým doplňkovým aplikacím od Microsoftu je třeba tedy zakázat jejich spuštění.

Do vyhledávacího pole operačního systému vepište: Plánovač úloh.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

Spusťte tedy Plánovač úloh přes nalezeného zástupce.Jak vypnout aktualizace u Windows 10

V Plánovači úloh vyhledejte složky: Microsoft --> Windows --> Windows Update a Update Orchestrator. A v nich zakažte veškeré naplánované úlohy.

Pokud se po čase opět začnou stahovat a instalovat aktualizace Windows 10, překontrolujte v Plánovači úloh, jaké byly do systému propašovány další nové naplánované úlohy a ty opět zakažte.

Jestliže nejste zarytým odpůrcem různých doplňkových utilitek, tak si můžete do operačního systému nainstalovat aplikaci: StopUpdates10. Ta se bude snažit vyhledávat a blokovat aktualizace místo vás.

V případě, že chce Windows 10 provést aktualizaci na novější sestavení, tak tento typ aktualizace se bude stále vracet. Tedy se obrňte trpělivostí a aktualizaci nechte provést. Pokud stále přetrvávají problémy s opakovanými aktualizacemi, zvažte radikální řešení a to reinstalaci Windows 10 z instalačního flash disku s nejnovějším sestavením: Jak vytvořit bootovací flash disk s Windows Vista/7/8/10, pak budete mít zase chvíli od aktualizací klid.Související odkazy

Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody