Jak aktivovat Windows 10

1. Mám licenční klíč k dispozici

Nainstalovaný nebo reinstalovaný produkt Windows 10 je zapotřebí po prvním přihlášení do systému aktivovat. Pokud se tak například u notebooků nestane automaticky, objeví se hlášení, které oznamuje, že tam musíme učinit. (Pokud jste přecházeli na Windows 10 z Windows 7 nebo 8, použijte jejich licenční klíče: Jak přejít na Windows 10.)

Aktivace prostřednictvím Internetu

V případě, že zvolíte možnost aktivace přes Internet a jste právě aktivně připojeni, můžete provést aktivaci produktu online (rychlé a jednoduché).
Majitelé notebooků tento způsob využít nemohou. Notebooky, které byly zakoupeny s předinstalovaným operačním systémem Windows 10, již většinou licenční klíč na zadní straně na štítku napsán nemají, ale je uložen v Secure Boot v UEFI BIOSu. Po reinstalaci nebo obnovení operačního systému by se tedy měly aktivovat automaticky. Pokud se tak nestane, můžou majitelé aktivovat Windows 10 po telefonu (2.kapitola) nebo si licenční klíč zjistí pomocí speciálních utilit (5.kapitola). Pak již mohou také využít aktivaci přes Internet.Aktivační okno (průvodce aktivace prostřednictvím Internetu) systému Windows 10 otevřete například takto:
Stiskněte kombinaci kláves "Win + i" nebo z nabídky START vyberte volbu Nastavení.V otevřeném okně zvolíme položku: Aktualizace a zabezpečení.
ReklamaV otevřeném okně zvolíme položku: Aktivace. A dále klikněte na tlačítko AktivovatV tomto okně vyplňte svůj licenční klíč.Po úspěšné aktivaci to v okně Aktivace vypadá takto.

Jestliže se aktivace nezdaří, tak je možné, že jste si do PC nainstalovali jinou verzi Windows 10, než na jakou máte licenci. Tedy namísto Home verzi Profesionál. Jazyková verze nebo bitová verze (32bit/64bit) nemá na aktivaci operačního systému Windows 10 vliv. Tedy nainstalujte verzi operačního systému Windows 10, na kterou máte nárok: Jak reinstalovat Windows 10.

Upozornění: Pokud jste zakoupili klíč například na Aukru a aktivace se nezdařila, nekontaktujte s reklamací nás, ale daného prodejce na Aukru. My klíče neprodáváme. Nakupujte raději jen u ověřených prodejců: Windows 10 - porovnání cen.


Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody