6. Získání torrentů

Jak jsme již psali v jiné sekci, torrent je soubor s příponou ".torrent", který má velmi malou velikost (obsahuje jen text, ne např. program, který chcete stáhnout), získáte ho stažením z internetu a po té, co ho otevřete v klientovi, začne klient stahovat požadovaný soubor.
Pojďme se teď ale podívat jak a kde na internetu torrenty hledat. Ještě upozorníme, že hledat český obsah na zahraničních portálech s torrenty většinou nevede k úspěchu. Pokud chcete stahovat český obsah, tak musíte hledat na některém českém serveru (trackeru): CzTorrent, TreZzoR, (SkTorrent).
Oproti zahraničním serverům (trackerům) ovšem vyžadují registraci (pokud nejste registrování, tak se nezobrazí vyhledávací pole) a někdy již ani není z důvodů velkého zájmu registrace dalších uživatelů možná. Pokud již nejsou volné pozice u CzTorrent, můžete použít mnou připravený účet: avatar2009 heslo:12345678-. (Naposledy ověřena funkčnost profilu 3. únor 2017.) Až bude umožněná registrace dalších uživatelů, vytvořte si svůj vlastní účet.

Jak stahovat
Reklama
V podstatě existují tři základní možnosti jak hledat torrenty, každá má své výhody, které rozebereme níže.Vyhledávání speciálním vyhledávačem torrentů

Vyhledávače torrentů fungují jako klasické vyhledávače, ale procházejí pouze portály, které shromažďují torrenty. Máte tedy větší šanci, že budete v hledání úspěšní, než kdybyste hledali jen na jednom serveru, a přitom se do výsledků nepřiplete nic jiného, jako se to může stát v Googlu.Vyhledávání na serverech s torrenty

Shromažďováním torrentů se zabývají tisíce internetových stránek. Již jsme uvedli ty české: CzTorrent, TreZzoR. Dále uvedeme ty největší světové servery s torrenty. Některé již nemusí být funkční, jelikož jim mohla být úřady zakázaná činnost. Na většině z nich můžete vyhledávat a stahovat torrenty bez registrace. (Nepříjemné ale je, že často nám otevírají v prohlížečích další okna s reklamou. Nová okna je tedy třeba zavírat ručně nebo si zakázat v prohlížeči automatické otevírání dalších oken.)Vyhledávání torrentů Googlem

Jednoduše zadáte do Googlu název toho, co chcete stahovat a před to přidáte "filetype:torrent" (bez uvozovek). Většinou se hned jedním z prvních odkazů dostanete k požadovanému torrentu, který pak stačí stáhnout a otevřít.

Nevýhodou může být, že vám Google nabídne na každý dotaz jiný server, takže je vždy nutné se zorintovat na dané stránce s torrenty.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody