5. Torrentoví klienti

BitTorentový klient je program, pomocí kterého stahujete a zároveň sdílíte požadované soubory (programy, hry, filmy, hudbu..). Pokud si chcete stahování pomocí torrentů vyzkoušet, je to první věc, kterou budete potřebovat. Torretnových klientů je celá řada, velmi povedený je qBittorrent.


qBittorrent

qBittorent je klasický torrentový klient. Funguje na operačních systémech Windows, Linux i Mac. Dokonce neobsahuje reklamní banery. Podporuje všechny typy komunikace mezi klienty pomocí různých typů IP - IPv4, nativní IPv6, Teredo. V operační paměti zabírá minimum MB. K dispozici je rovněž čeština. Stáhnout si jej můžete z adresy: www.qbittorrent.org.


Jak stahovatReklama

Pokud by vám qBittorrent z jakéhokoli důvodu nevyhovoval, můžete zkusit například BitComet, Azureus, BitLord nebo µTorrent.

Aby torrentový klient stahoval to, co chcete, je potřeba v něm otevřít torrent - soubor, který obsahuje odkazy na servery (trackery) s vámi požadovaným obsahem. Tento soubor má charakteristickou příponu ".torrent", má velmi malou velikost (obsahuje jen text, ne např.program, který chcete stáhnout) a získáte ho stažením z internetu. Kde torrenty najít se dozvíte v další kapitole.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody