Jak aktivovat Windows 8 / 8.1


6. Licenční klíč jsem nenalezl a ani aktivace po telefonu se nezdařila

Pakliže se vám nepodařilo Váš licenční klíč zjistit pomocí návodu v předešlé kapitole a ani aktivace po telefonu se nezdařila, je ještě technicky možné aktivovat Windows 8 pomocí některého aktivátoru. Takto provedena aktivace ovšem nebude korektní. Před jejím provedením tedy zvažte, zda raději nezakoupíte další nový licenční klíč k provedení korektní aktivace:
Windows 8 - porovnání cen.


Aktivátor Microsoft Toolkit

Pro tento typ aktivace lze použít aktivátor Microsoft Toolkit. Informace o něm a odkaz ke stažení naleznete na portálu: Mydigitallife.


Stažení aktivátoru Microsoft Toolkit:

Vyhledejte link ke stažení.

Jedná se o torrent. Pokud torrenty stahovat neumíte, přečtěte si návod: Jak stahovat Torrenty.

Vždy je nejlepší stahovat z odkazu, který poskytl přímo autor, pokud se ale torrenty zabývat nechcete a chcete přímý odkaz ke stažení, tak si přečtěte návod: Jak hledat odkazy na Warforu a odkaz na některé uložiště naleznete například přímo v této sekci.

Ještě se nabízí možnost napsat například přímo na ulož.to do vyhledávače Microsoft Toolkit. Také určitě naleznete odkazy (vhodné je řadit výsledky podle "Hodnocení"), ale nemáte žádnou záruku, jestli se za nimi nachází opravdu to, co deklarují. Proto vždy raději překontrolujte, zda souhlasí kontrolní součet: Jak ověřit kontrolní součet SHA.

Způsob stažení Microsoft Toolkitu si tedy vyberte sami.

Jestliže Váš antivirový program bude hlásit, že našel virus, tak jde o falešný poplach. V aktivátoru žádný virus není (pokud jste ověřili kontrolní součet a ten souhlasil). Antivirový program může vyhodnotit aktivátor jako nebezpečný i když v něm žádný škodlivý kód není. Doporučujeme tedy před aktivací antivirový program vypnout, aby neblokoval úspěšné provedení aktivace.

Pokud stáhnete Microsoft Toolkit zabalený, tak jej rozbalte například pomocí Winraru.
ReklamaAplikace aktivátoru Microsoft Toolkit:

Dále vypněte UAC (Nastavení řízení uživatelských účtů) například takto:
Stiskněte kombinaci kláves "Win + i" nebo najeďte myší do rohu obrazovky. Tato akce vyvolá v levé části obrazovky pruh se základními ovládacími prvky.


Vyberete položku "Ovládací panely".


Do vyhledávacího pole zadejte text uac a poté klikněte na položku: Změnit nastavení nástroje Řízení uživatelských účtů.


UAC slouží k tomu, aby nešly v prostředí Windows spustit aplikace, které nejsou certifikovány. Microsoft Toolkit samozřejmě certifikát nemá, takže pro hladký průběh jeho instalace je doporučeno UAC raději vypnout. Po aktivaci Windows jej můžete zase zapnout.Posunete posuvník dolů do polohy Nikdy neupozorňovat a kliknete na tlačítko OK. Pokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení.
Nástroj Řízení uživatelských účtů se vypne až po restartování počítače. Proto počítač restartujte.

Reklama

Otevřete rozbalenou složku s aktivátorem. Kliknete pravým tlačítkem myši na soubor Microsoft Toolkit a dále vyberete Spustit jako správce. (Pokud jste UAC vypnuli, tak tento krok již není nutný.)
Jestliže Váš antivirový program bude hlásit, že našel virus, tak jde o falešný poplach. V aktivátoru žádný virus není (pokud jste ověřili kontrolní součet a ten souhlasil). Antivirový program může vyhodnotit aktivátor jako nebezpečný i když v něm žádný škodlivý kód není. Doporučujeme tedy před aktivací antivirový program vypnout, aby neblokoval uspěšné provedení aktivace.Spustí se vám Microsoft Toolkit. Klikněte na tlačítko Windows Toolkit.Ze záložky Main se přepněte na záložku Aktivation.V záložce Activation klikněte na EZ-Activator.Windows Toolkit bude chvíli pracovat.Budete informováni o výsledku aktivace. Pokud vše proběhlo v pořádku, bude to vypadat jako na obrázku. Zavřete okno a restartujete počítač. Tím je aktivace operačního systému provedena.

Velmi zjednodušeně řečeno: Aktivátor Windows Toolkit využívá k aktivaci Windows tzv. KMS servery. Některé antivirové programy odstraňují z počítače neoficiálně provedenou aktivaci právě pomocí aktivátoru Toolkit. Konkrétně se jedná o soubor AutoKMS.exe Pokud Váš antivirový program tento soubor odstraní nebo přesune do karantény, tak se Vám Windows přepne zpět do Trial módu. (Tedy tento soubor nenechte antivirovým programem smazat nebo přesunout do karantény.)

Pokud již dojde k přepnutí Windows zpat do Trial módu, můžete znovu spustit aktivátor Toolkit a tak znovu aktivovat Windows na neomezenou dobu.
Reklama


Microsoft Toolkit a aktualizace operačního systému:

Nelze vyloučit, že se někdy podaří Microsoftu vydat aktualizaci (Aktualizace Windows), která aktivaci pomocí aktivátoru Microsoft Toolkit odhalí. Pokud tedy máte obavy, aby vám nějaká aktualizace ze serveru Microsoftu nepřepnula operační systém zase do zkušebního provozu na 30 dní, tak nenechávejte operační systém aktualizovat automaticky.

Nastavení stahování aktualizací naleznete:
Ovládací panely > Systém a zabezpečení > Windows Update


Vyberte Změnit nastavení.
Nastavte si v operačním systému instalování aktualizací:
"Vyhledat aktualizace, ale dotázat se, zda mají být staženy a nainstalovány".Které aktualizace chcete nainstalovat a které nechcete, vyberete pod tímto odkazem.U těch, které nechcete nainstalovat, nastavíte "Skrýt aktualizaci". Ty, které tak označíte, se po kliknutí na tlačítko "Instalovat aktualizace" nenainstalují.
(Neinstalujte tedy aktualizace, u kterých najdete popis: Služba Technologie aktivace Windows pomáhá zjistit, zda je kopie systému Windows 8 spuštěná ve vašem počítači pravá. Dále služba Technologie aktivace Windows pomáhá chránit před riziky nepravého softwaru. Služba Technologie aktivace Windows v systému Windows 8 se skládá z aktivačních a ověřovacích součástí, které obsahují funkce na ochranu proti softwarovému pirátství).

Předchozí Předchozí kapitolaReklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody