Jak aktivovat Windows 8 / 8.1

1. Mám licenční klíč k dispozici

Nainstalovaný produkt Windows 8 / 8.1 je zapotřebí do 30 dnů od prvního přihlášení do systému aktivovat. Pokud do daného termínu aktivaci neprovedete, objeví se hlášení, které oznamuje, že je software nelegální.


Aktivace prostřednictvím Internetu

V případě, že zvolíte možnost aktivace přes Internet a jste právě aktivně připojeni, můžete provést aktivaci produktu online (rychlé a jednoduché).
Majitelé notebooků tento způsob využít nemohou. Notebooky, které byly zakoupeny s předinstalovaným operačním systémem Windows 8 / 8.1, již většinou licenční klíč na zadní straně na štítku napsán nemají, ale je uložen v Secure Boot v UEFI BIOSu. Po reinstalaci nebo obnovení operačního systému by se tedy měly aktivovat automaticky. Pokud se tak nestane, můžou majitelé aktivovat Windows 8 / 8.1 po telefonu (2.kapitola) nebo si licenční klíč zjistí pomocí speciálních utilit (5.kapitola). Pak již mohou také využít aktivaci přes Internet.

Aktivační okno (průvodce aktivace prostřednictvím Internetu) systému Windows 8/8.1 otevřete například takto:
Stiskněte kombinaci kláves "Win + i" nebo najeďte myší do rohu obrazovky. Tato akce vyvolá v levé části obrazovky pruh se základními ovládacími prvky.

Jak aktivovat Windows 8 / 8.1

Vyberete položku "Ovládací panely".


Jak aktivovat Windows 8 / 8.1

V otevřeném okně zvolíme položku: Systém.


Jak aktivovat Windows 8 / 8.1

V dolní části zobrazeného okna kliknutím na: Aktivace Windows


Jak aktivovat Windows 8 / 8.1

Po zobrazení výzvy zadejte kód Product Key k systému Windows 8/8.1 a dále postupujte podle zobrazených pokynů.

Jestliže se aktivace nezdaří, tak je možné, že jste si do PC nainstalovali jinou verzi Windows 8/8.1, než na jakou máte licenci. Tedy namísto Home verzi Profesionál. Také nutno pohlídat, zda jde o verzi Windows 8.1 nebo Windows 8.1 with Bing. Jazyková verze nebo bitová verze (32bit/64bit) nemá na aktivaci operačního systému Windows 8 vliv. Tedy nainstalujte verzi operačního systému Windows 8, na kterou máte nárok: Jak reinstalovat Windows 8.
Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody