1. Nástroj Obnovení systému

Občas se stane, že z nějakého důvodu dojde ke změně důležitého nastavení počítače. Váš systém se začne chovat nestandardním způsobem. Ať už se jedná o celkové zpomalení běhu počítače, náhlé pády aplikací či celého systému, ve většině případů není snadné dohledat, zda je na vině čerstvě nainstalovaný program (Odinstalování nepotřebných programů), ovladač (Odinstalování ovladače) nebo aktualizace (Odinstalování aktualizace) či zda Váš počítač nebyl infikován virem (Jak odvirovat počítač). Ve všech těchto případech však může pomoci v systémech Windows XP, Vista, 7, 8 a 10 implementovaný nástroj: Obnovení systému.

Nástroj Obnovení systému


Tento nástroj umožňuje navrátit systémové změny do předchozího funkčního stavu, přičemž nijak neovlivní vaše osobní data. Stav systému je uložen v tzv. bodech obnovení. Nástroj Obnovení systému vytváří body obnovení automaticky v pravidelných časových intervalech a taktéž před významnými systémovými událostmi, jako je právě instalace nového softwaru, ovladačů či aktualizací, můžete je však vytvořit i ručně.


Nástroj vrátí systémové změny provedené od vybraného bodu obnovení, tedy například odstraní nově přidané ovladače či aplikace, avšak uživatelská data jako dokumenty, emaily a další soubory zanechá netknuté. Zatímco o osobní data nepřijdete, budete muset následně znovu nainstalovat všechny programy, které jste do systému přidali od vybraného bodu obnovení.

Připravili jsme pro Vás návod, jak s nástrojem Obnovení systému pracovat. V případě potíží tedy postupujte podle návodu pro svůj operační systém:
Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody