2. Nástroj Obnovení systému - návod pro Windows XP

V případě, že již operační systém nenaběhne obvyklým způsobem a my přesto chceme využít nástroj Obnovení systému, máme ještě možnost operační systém spustit v tzv. Nouzovém režimu. Díky nouzovému režimu můžeme počítač spustit v minimální hardwarové konfiguraci. Tedy bez všech programů, které mohou zabraňovat obvyklému spuštění operačního systému.

Nástroj Obnovení systému

Nouzový režim lze spustit pouze při spouštění počítače v momentě, kdy se z disku začne zavádět operační systém. Jedině v ten moment se dá vyvolat rozšířená spouštěcí nabídka.
Tedy ihned po zmizení všech informačních výpisů BIOSU je potřeba zmáčknout klávesu F8, která vyvolá rozšířené možnosti spuštění. Pokud nevíte, kdy přesně klávesu F8 zmáčknout, mačkejte jí v celém průběhu spouštění počítače. Pomocí šipek na klávesnici vyberte položku Stav nouze a stiskněte klávesu Enter.
Nástroj Obnovení systému

Ať už v operačním systému spuštěném obvyklým způsobem nebo v nouzovém režimu, nástroj Obnovení systému spustíme například takto: Otevřete menu Start, vyhledejte a vyberte položku Nápověda a odborná pomoc.
Nástroj Obnovení systému

V Centru pro nápovědu a odbornou pomoc vyhledejte a vyberte položku Vrátit změny v počítači pomocí nástroje Obnovení systému.

Reklama


Nástroj Obnovení systému

Nástroj Vás v úvodním okně stručné poučí o své funkci a zdůrazní, že proces obnovy neovlivní vaše obrázky, dokumenty ani jiná osobní data, avšak může ovlivnit nainstalovaný či odinstalovaný software.

Jestliže jste si vymazali body obnovy pomocí nějakého automatického čističe: CCleaner nebo nástrojem k vyčištění disku: Jak vyčistit disk - odstranění nepotřebných souborů, tak bohužel není možno nástroj Obnovení systému využít, neboť se není k žádným bodům možno vrátit.
Nástroj Obnovení systému

Z nabídky vyberte požadovaný bod obnovení. V ideálním případě by se mělo jednat o bod s co možná nejnovějším datem avšak současně dostatečným stářím, aby zachycoval ještě funkční stav systému. Pokračujte stiskem tlačítka Další.
Nástroj Obnovení systému

Nástroj Vás v posledním kroku ještě varuje, že jakmile proces obnovy zahájíte, nelze jej již zastavit, a nabídne vám poslední možnost přerušení operace. Pokračujte stiskem tlačítka Další. Počítač se následně restartuje.
Nástroj Obnovení systému

Po příštím přihlášení do systému zobrazí nástroj Obnovení systému informační okno s hlášením, že obnovení systému proběhlo úspěšně nebo neúspěšně.

Jestliže nám nástroj Obnovení systému od problému nepomůže, tak je třeba provést opravu operačního systému Windows XP jiným způsobem: Jak opravit Windows XP.
Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody