Jak aktivovat Windows 7

1. Mám licenční klíč k dispozici

Nainstalovaný produkt Windows 7 je zapotřebí do 30 dnů od prvního přihlášení do systému aktivovat. Pokud do daného termínu aktivaci neprovedete, objeví se hlášení, které oznamuje, že je software nelegální.


Jak aktivovat Windows 7

Unikátní je pouze Váš licenční klíč. Klíč není Vázán ke konkrétnímu DVD. Tedy k instalaci jste mohli použít i jiné DVD než své: Možnosti získání instalačního DVD/flash disku s Windows 7.

U notebooků (také některých PC sestav), které byly zakoupeny s předinstalovaným operačním systémem Windows 7, by měla proběhnout aktivace automaticky. Pokud se tak nestane, využijte některý zde uvedený postupy.


Aktivace prostřednictvím Internetu

V případě, že zvolíte možnost aktivace přes Internet a jste právě aktivně připojeni, můžete provést aktivaci produktu online (rychlé a jednoduché).

Aktivační okno (průvodce aktivace) systému Windows 7 otevřete například kliknutím na tlačítko Start, kliknutím pravým tlačítkem myši na položku Počítač, následným kliknutím na tlačítko Vlastnosti.Jak aktivovat Windows 7

V dolní části zobrazeného okna klikněte na: Po kliknutí sem může systém Windows aktivovat ihned.Jak aktivovat Windows 7

Dále klikněte na Aktivovat produkt Windows online.
Reklama
Jak aktivovat Windows 7

Po zobrazení výzvy zadejte kód Product Key k systému Windows 7 (uvedený na štítku, který by měl být vylepený na počítači), klikněte na tlačítko Další.Jak aktivovat Windows 7

Pokud vše proběhne v pořádku, budete o úspěšné aktivaci systému informováni.

Jestliže se aktivace nezdaří, tak je možné, že jste si do PC nainstalovali jinou verzi Windows 7, než na jakou máte licenci. Tedy namísto Home verzi Profesionál. Jazyková verze nebo bitová verze (32bit/64bit) nemá na aktivaci operačního systému Windows 7 vliv. Tedy nainstalujte verzi operačního systému Windows 7, na kterou máte nárok: Jak reinstalovat Windows 7.

Také můžete zkusit aktivaci po telefonu. (návod na další straně)


Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody