Jak aktivovat Windows 7

2. Aktivace po telefonu

Pokud systém Windows nelze aktivovat online (například není čitelný štítek s licenčním klíčem), můžete aktivovat systém Windows 7 pomocí automatizovaného telefonního systému. Aktivaci po telefonu nelze použít pro prvotní aktivaci. Aby proběhla aktivace úspěšně, Váš hardware již musí být u společnosti Microsoft registrován. (Registraci zpravidla provádí pomocí klíče on-line ten, kdo PC kompletuje).

Aktivační okno (průvodce aktivace po telefonu) systému Windows 7 otevřeme například takto:
Otevřeme dialog Spustit, např. pomocí zkratky Win+R. A vepíšeme do něj "slui 4".Jak aktivovat Windows 7

Klikněte na tlačítko: OK.Jak aktivovat Windows 7

Otevřený dialog k aktivaci po telefonu. Ze seznamu zemí vyberte Českou republiku a dále pokračujeme kliknutím na tlačítko: DalšíJak aktivovat Windows 7

Zavolejte tedy na uvedené telefonní číslo a zadejte telefonnímu automatu Vaše ID instalace (na klávesnici telefonu). Vyčkejte na vygenerování aktivačního ID a zadejte aktivační ID do bloků A až H a klikněte na tlačítko Další
Bohužel, tento způsob aktivace nelze kvůli přepisování kódů označit za nejpohodlnější. A pokud voláte z mobilu, tak je hovor účtován.
ReklamaPokud vše proběhne v pořádku, budete o úspěšné aktivaci systému informováni.

Jak aktivovat Windows 7

Taktéž si můžete stav aktivace ověřit v Základních informacích o počítači.
START Ovládací panelySystém.

Jak aktivovat Windows 7

Systém Windows je aktivován.

A opět jako v případě aktivace přes Internet: Jestliže se aktivace nezdaří, tak je možné, že jste si do PC nainstalovali jinou verzi Windows 7, než na jakou máte licenci. Tedy namísto Home verzi Profesionál. Jazyková verze nebo bitová verze (32bit/64bit) nemá na aktivaci operačního systému Windows 7 vliv. Tedy nainstalujte verzi operačního systému Windows 7, na kterou máte nárok: Jak reinstalovat Windows 7.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody