Jak aktivovat Windows 7

4. Změna produktového klíče

Chcete-li z nějakého důvodu změnit produktový klíč Windows 7, stačí vložit speciální příkaz a za něj číslo klíče.

Spusťte příkazový řádek jako správce (StartSpustit › zadejte příkaz cmd.exe a nyní kliknete na nalezený příkazový řádek pravým tlačítkem a vyberete z kontextového menu "Spustit jako správce", protože příkaz musíte provést s administrátorskými právy.)

Jak aktivovat Windows 7

Zadejte příkaz slmgr.vbs -ipk 11111-11111-11111-11111-11111 kde místo jedniček použijte svůj klíč a stiskněte klávesu Enter. Na konec příkazu tudíž přijde váš produktový klíč.
Reklama

Zadejte ho normálně, včetně pomlček a velkých písmen. Tímto jste svému operačnímu systému vnutili kód. O jeho přijetí by vás mělo informovat okénko s příslušným oznámením.

Jak aktivovat Windows 7

Nyní je ještě potřeba Windows s novým klíčem aktivovat, pokud se tak po předchozím kroku nestalo automaticky. Což by mělo. Okamžitou aktivaci zařídí tento příkaz: slmgr.vbs -ato

Pokud se vám ukáže potvrzení o úspěšné aktivaci, můžete starosti s neaktivovaným systémem hodit za hlavu, nic dalšího dělat nemusíte. Stav aktivace by se vám měl ukázat mj. v dialogu Systém, který vyvoláte tak, že v kontextové nabídce Počítače klepnete na Vlastnosti.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola Další
Reklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody