Možnosti získání instalačního CD s Windows XP

25. leden 2020 Autor: Bronislav

   

Z oficiálních stránek Microsoftu si obrazy disků Windows XP mohou stáhnout pouze majitelé speciálního předplatného. Pokud vyloučíme možnost úhrady tohoto předplatného, můžete si obstarat instalační CD s Windows XP ještě některým z následujících způsobů.

Možnosti získání instalačního CD s Windows XP

Dejte však pozor, aby na získaném instalačním CD byla stejná edice Windows XP, pro jakou máte zakoupený licenční klíč. Pokud máte zakoupenou například edici Home, ale nainstalujete si například edici Professional, tak vám operační systém nepůjde aktivovat běžným způsobem. Jazyková verze, bitová verze (32bit/64bit) nebo zda obsahuje nebo neobsahuje instalační disk Service Pack 1,2,3 nemá na aktivaci operačního systému Windows XP vliv. Vyjímkou je edice Windows XP Professional, u ní musíte dát pozor i na verzi Service Packu.
Reklama

Jednotlivé možnosti:


  1. Poptáte se v okruhu svých známých, zda má někdo k dispozici instalační CD s Windows XP a byl by ochoten Vám jej zapůjčit.

  2. Kontaktujete výrobce svého počítače a požádáte jej o zaslání nového instalačního CD s Windows XP. Ten Vám za manipulační poplatek (cca 300,- Kč) zašle nové instalační CD. (Jestliže máte například počítač ASUS X550VB, kontaktujete technickou podporu ASUSu.)

  3. Obraz instalačního CD s Windows XP si stáhnete z neoficiálního zdroje (např. z Ulož.to). Odkazy ke stažení můžete nalézt například v této sekci na Warforum - Jak hledat odkazy na Warforum.
    Hledejte nijak neupravený originální obraz instalačního CD. U neupraveného obrazu musí souhlasit kontrolní součet SHA - Jak ověřit kontrolní součet SHA.
    Rozbalíte a vypálíte. Nebo si vytvoříte bootovací flash disk.Reklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody