STOP modrá obrazovka Windows - Blue screen of Death (BSOD)

14. prosinec 2019 Autor: Prokop

   
Seznam kapitol
1. Předmluva
2. Pozdržení automatického resetování systému
3. WhoCrashed
4. BlueScreenView



3. WhoCrashed - návod

WhoCrashed je výborná utilita pro zjištění příčiny pádu operačního systému Windows. Po opětovném naběhnutí lze pomocí této utility provést analýzu příčiny pádu. K dispozici mohou být informace o kódu chyby, jménu procesu nebo souboru, který byl příčinou.



Zavítejte na stránky vývojářů: www.resplendence.com a utilitu si stáhněte ve verzi Free Home Edition. A nainstalujte do počítače jako kteroukoliv jinou aplikaci.




Reklama




Po spuštění Vás budou utilita mimo jiné informovat, že Vám pomůže určit případný nesprávně fungující ovladač, který způsobuje pády systému. A že pokud se objeví modrá obrazovka smrti, tak si lidé většinou myslí, že jde o problémy s hardwarem a zatím za problémy často může stát nesprávně fungujícími ovladači zařízení nebo chyba v modulu jádra. A že stačí jednoduše kliknout na tlačítko: Analyze a sdělí Vám, v čem nastala chyba. Klikneme tedy na toto tlačítko.



Po kliknutí budeme informováni, že byla provedena analýza a ať srolujeme dolů a přečteme si nalezené informace.



Pokud bude v již zmíněném adresáři: C:\Windows\Minidump nějaká chyba uložena, tak se nám o ní zobrazí podrobné informace. Jestliže nebude, tak budeme informováni, že například nemáme dostatek místa na disku C: k jejímu uložení. Ale také může jít o chybu, při které je systém ukončen tak rychle, že se chyba do adresáře neuloží. Toto si můžeme ověřit testem: Crash Dump Test, kdy vyvoláme chybu systému ručně.




Reklama



V menu vybereme možnost Tools a dále Crash Dump Test.



Budeme upozorněni, ať si uložíme veškerou rozdělanou práci. Do okna tedy vyplníme ACCEPT a klikneme na tlačítko Crash!.





Reklama



Shodili jsme tedy systém ručně.



Po opětovném provedení analýzy již vidíme podrobné informace o chybě, a co ji způsobilo (ano ručně uživatelem). Tedy máme jistotu, že chyby se zapisují a tedy problém s naším počítačem způsobuje chyba systému, která se ani nezapisuje.

Pokud by ani po ručním schození systému nebyla nalezena žádná chyba, tak má počítač problém s ukládáním chyb a to může být způsobeno například: Nemáme dostatek místa na disku C. Mazáním zapsaných chyb operačním systémem Windows. Zapisování chyb může být v operačním systému zakázáno. Podrobněji je tento problém popsán přímo na stránkách utility WhoCrashed.

If crash dumps are not written out

Enabling crash dumps on your computer


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola Další





Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody