8. Jak vypnout službu Windows Update u Windows 8

Kdo se rozhodl, že pozastaví instalování aktualizací tak, že vypne celou službu Windows Update, může použít následující návod.

Otevřete: Konfiguraci systému.

Existuje více možností, jak ji spustit.
Její umístění je zpravidla: C:\Windows\System32\msconfig.exe
Tedy jedna možnost je, vyhledat například pomocí Průzkumníka tento soubor na disku a spustit jej dvojklikem.

Také můžeme například použít vyhledávací pole operačního systému a zadat slovní spojení: Konfigurace systému a v seznamu výsledků kliknout na položku Konfigurace systému.

Nebo stiskněte klávesové zkratky Win + R.Následně vepište příkaz "msconfig" a klikněte na tlačítko OK.V okně "Konfigurace systému" se přepněte na záložku: "Služby".Seřadíme si služby podle jména (kliknutím na vrchol sloupce pojmenovaný "Služba") a vyhledáme Službu: "Windows Update".
ReklamaZrušíme zaškrtnutí a klikneme na tlačítko: "Použít".Zobrazí se nám datum, kdy jsem službu zakázali.Změny se projeví až po restartování počítače. Operační systém se pak již spustí bez služby Windows Update. Ověřit si to můžeme tak, že se pokusíme vyhledat nové aktualizace. Objeví se hlášení, že služba Windows Update není spuštěna.

Až se rozhodnete nainstalovat aktualizace pomocí služby Windows Update, tak obnovte zaškrtnutí položky, tím dojde k opětovné aktivaci této služby.
Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody