Jak reinstalovat Windows 7


Jak reinstalova Windows 7
Seznam kapitol
1. Předmluva
2. Výběr jazyka a verze systému
3. Licenční podmínky a typ instalace
4. Nastavení oddílů disku
5. Rozbalování a kopírování souborů
6. Instalace systému
7. Nastavení jména a hesla uživatele
8. Licenční klíč, automatické aktualizace, datum a čas
9. Dokončení nastaveníJak reinstalovat Windows 7

Po tomto kroku systém Windows provede základní nastavení, které může trvat několik minut.


Jak reinstalovat Windows 7

Již nás vítá náš zcela nový operační systém Windows 7.
Reklama


Jak reinstalovat Windows 7

Nakonec dojde k přípravě plochy k prvnímu spuštění operačního systému.


Jak reinstalovat Windows 7

Byli jsme úspěšní. Naše snažení ovšem nekončí, je nutné ještě doinstalovat všechny potřebné ovladače hardwarových zařízení. Potřebné ovladače většinou dostanete na CD k zakoupenému zařízení. Pokud tyto CD nemáte, je třeba ovladače vyhledat na stránkách výrobců, stáhnout a nainstalovat - Jak stáhnout a nainstalovat ovladače.

Po nainstalování ovladače síťového adaptérů by začala služba Windows Update automaticky stahovat a instalovat aktualizace. Než dokončíme ruční instalaci všech ovladačů, je vhodné, aby služba žádné změny v počítači neprováděla. Až budeme mít všechna ovladače nainstalovány, tak teprve až pak je vhodné, aby se začaly instalovat aktualizace operačního systému: Aktualizace Windows.Pokud jste instalovali Windows 7 z média, které nemělo v sobě integrované i poslední aktualizace, tak instalace aktualizací přes službu Windows Update bude trvat dlouho a služba bude zbytečně spotřebovávat systémové prostředky počítače. Windows 7 tedy můžete aktualizovat ručním nainstalováním "Service Pack 2". Službě Windows Update tak odpadne povinnost instalovat mnoho starších aktualizací. Nejdříve je třeba nainstalovat aktualizaci KB3020369 a poté KB3125574, což je právě "Service Pack 2".

"Service Pack 2" si stáhněte například z Katalogu služeb Microsoft Update:
Na stránce si vyberte 32 bitovou verzi: Aktualizace systému Windows 7 (KB3125574).
Nebo 64bitovou verzi: Aktualizace systému Windows 7 pro systémy s procesorem x64 (KB3125574).
Jestliže se vyskytnou se službou Windows Update potíže, můžete využít návod: Jak opravit službu Windows Update.A samozřejmě ještě programy, které chceme používat - Doporučené programy ZDARMA.

Windows 7 také musíme do 30 dní od reinstalace aktivovat - Jak aktivovat Windows 7. (U notebooků v některých případech proběhne aktivace automaticky.)

Jestliže máte systémový disk menší kapacity, tak můžete ze systémového disku následně vymazat složky AMD, drivers, Intel, NVIDIA, Setup, apod. To jsou složky, do kterých byly rozbaleny ovladače. Po nainstalování ovladačů již tyto složky nejsou potřeba.
Také můžete vymazat obsah složky "Download", která se nachází v C:\Windows\SoftwareDistribution\Download. To je zase složka, kam byly staženy aktualizace Windows. Po jejich nainstalování již obsah této složky není potřeba.
Majitelé malých disků prostě musí šetřit místo: Jak uvolnit místo na disku.

Po nainstalování všech ovladačů, utilit, aktualizací, programů, aktivování a nastavení operačního systému k obrazu svému doporučujeme provést bitovou zálohu operačního systému. V případě nutnosti další reinstalace operačního systému Windows 7 již nebudete muset vše dělat znovu, ale pouze obnovíte stav operačního systému ze zálohy - Jak zálohovat systémový disk - bitová kopie operačního systému.


Předchozí Předchozí kapitolaReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2022   Hardware - Software - Návody