Řadit podle: názvu | data | oblíbenosti

Hardware


Jak propojit počítače - malá domácí síť

Jak propojit počítače - stavíme malou síť

Máte-li k dispozici dva nebo více počítačů určitě jste přemýšleli o možnostech jak je nějakým způsobem propojit. Ukážeme si tedy, jak takovou malou síť postavit, nastavit, hrát po ní hry a sdílet data i tiskárny.


Jak rozebrat notebook

Jak rozebrat notebook

Důvodů, proč potřebujeme notebook rozebrat, může být mnoho. Častou příčinou je to, že chceme notebook vyčistit od prachu. Nebo potřebujeme vyměnit vadný komponent. Další důvod může být ten, že si chceme notebook vylepšit, například přidáním/výměnou operačních pamětí nebo pevného disku.


Jak složit počítač

Jak složit počítač

Tento návod je pro ty, kteří neumí anglicky a i přesto si chtějí složit počítač sami. Ti co jsou schopni číst manuály jež jsou ke komponentům přibaleny mají velkou výhodu, neboť je v nich většinou vše přehledně popsáno.


Jak vylepšit PC

Jak vylepšit PC - upgrade

I když se počítače již staly spotřebním zbožím, tak i přesto mnoho uživatelů provádí jejich upgrade. U stolních počítačů často formo výměny celé platformy (základní deska, procesor, paměti) nebo třeba jen výměnou grafické karty za výkonnější. Majitelé notebooků si často pořizují rychlejší disk.


Jak vyrobit/opravit síťový UTP kabel -  Internetový RJ45

Jak vyrobit/opravit síťový UTP kabel - Internetový RJ45

Možná si říkáte, proč UTP kabel vyrábět nebo opravovat, když si mohu koupit hotový. Jestliže ale potřebujeme protáhnout kabel malým otvorem ve zdi, tak koncovka může překážet. Nebo pokud se poškodí konektor RJ45, tak je škoda kvůli této závadě celý UTP kabel vyhazovat.


jak_zjistit_vykon_pocitace

Jak zjistit výkon počítače

Pokud víme hardware konfiguraci počítače, můžeme na internetu dohledat, jakých konkrétních výsledků, v různých benchmark určité komponenty dosáhly, když je testoval někdo jiný. Užitečné zejména ve chvíli, kdy si chcete zakoupit nějaký jiný počítač a zajímá Vás jaký je schopen podat výkon.

Reklama

jak_se_naucit_programovat

Jak zjistit z jakých komponent se počítač skládá – konfigurace PC

První možný způsob zjištění z jakých komponent se počítač skládá je vizuální prohlédnutí zařízení. U notebooků a značkových PC sestav hledáme hlavní štítek s popisem. Po nalezení hlavního štítku si můžeme informace o PC také vyhledat na internetu. U skládaných PC sestav hledáme štítky s popisem ...


Přehled doporučených teplot komponent

Přehled doporučených teplot komponent

S přehříváním hardwaru jsou často spojené problémy s modrou smrtí, restartováním systému, nebo dokonce s úplným poškozením onoho komponentu. Někdy nezbývá pak nic jiného, než jej vyměnit.


Ventilátory v počítači

Ventilátory v počítači

Převážná většina počítačů má alespoň jeden z nich. Jejich funkcí je ochlazování komponent počítače. Chladný vzduch je nasáván do PC skříně zpravidla zepředu, z boku a zespodu. Horký je pak vyfoukáván zezedu a nahoru.


Z čeho se skládá notebook

Z čeho se skládá notebook

Notebook je podobně jako PC sestava složen z jednotlivých komponent. Komponenty jsou pro notebooky menší/lehčí/kompaktnější. To aby byl notebook snáze přenosný. Oproti komponentům v PC sestavách je ale k nim často horší přístup.

Reklama
Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody