Jak reinstalovat Windows XP

3. Nastavení oddílů disku


Jak reinstalovat Windows XP

Nyní přichází na řadu volba disku, na který budou Windows XP nainstalována. V tabulce vidíte seznam disků a oddílů. Při reinstalaci zde uvidíte jeden nebo více disků s oddíly. Oddíly můžete mazat tak, že jej šipkami vyberete a stisknete klávesu D. Pozor, takto zničíte všechna data na příslušném oddílu. Mažte tedy pouze ty oddíly, z nichž jste si už dopředu zazálohovali všechna data.


Jak reinstalovat Windows XP

Naši volbu odstranění oddílu musíme ještě potvrdit stisknutím klávesy L.
ReklamaJak reinstalovat Windows XP

Jestliže chcete mít počítač "jako nový", je ideální vymazat všechny oddíly a dostat se do situace, jaká je na obrázku. Pak stačí stisknout klávesu C a vytvořit nový oddíl. Můžete také zkusit jen instalovat Windows a oddíl nemazat ani neformátovat. Pak prostě jen vyberte ten oddíl, kde Windows již jsou. Bude vám nabídnuta možnost je zcela přeinstalovat, přičemž ostatní data nebudou smazána (aplikace však bude většinou nutné znovu instalovat).


Jak reinstalovat Windows XP

Budeme informováni o tom, že bude vytvořen nový oddíl na vybraném disku. Vidíte také, jakou může mít minimální a maximální velikost.

Pokud nepožadujete dělení disku na více oddílů, ponechejte předvyplněné číslo (maximální hodnota) a stiskněte Enter.


Jak reinstalovat Windows XP

Takto se dostaneme do situace, kdy máme na disku C: jeden oddíl, který dosud není naformátován. Všimněte si, že na disku zůstane někdy nevyužitelné místo (zde 8 MB) – to je dáno uspořádáním oddílů na disku, kdy určitá část musí zůstat volná pro tabulku oddílů. Stiskněte Enter na nově vytvořeném oddílu.
Reklama


Jak reinstalovat Windows XP

Nyní se nabízí několik možností, jak oddíl zformátovat. Pokud jste oddíl nevytvářeli a jen instalujete (a nechcete přijít o dokumenty) je zde i možnost neformátovat (jen tak o data nepřijdete, v každém jiném případě bude oddíl po instalaci Windows obsahovat jen operační systém a všechna data budou pryč!). Zvolte: Zformátovat oddíl systémem souborů NTFS (Rychle).


Jak reinstalovat Windows XP

Instalační program nyní zformátuje oddíl (a odstraní tak všechna data).


Jak reinstalovat Windows XP

Formátování je téměř dokončeno.

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2022   Hardware - Software - Návody