Řadit podle: názvu | data | oblíbenosti

Návody

Jak obnovit u notebooku systém ze skryté recovery partition

Jak obnovit u notebooku systém ze skryté recovery partition

Skoro všechny notebooky, které byly zakoupeny s předinstalovaným operačním systémem, mají na disku ve skrytém oddílu uchovanou celou instalaci operačního systému včetně ovladačů. V případě potíží s operačním systémem jej můžeme pomocí této recovery partition obnovit.


Jak odvirovat počítač

Jak odvirovat počítač

Možností jak odvirovat počítač je hned několik. Která možnost bude pro Vás nejvhodnější, závisí na více faktorech: Typu škodlivého kódu v operačním systému. Podle vybavení, které máte k dispozici. Jakým způsobem počítač používáte.


Jak vytvořit zaváděcí/bootovací USB flash disk

Jak vytvořit zaváděcí/bootovací USB flash disk

Nástrojů pro vytvoření zaváděcího neboli bootovacího USB flash disku je celá řada. My si představíme jeden z nejoblíbenějších: YUMI (Your Universal Multiboot Installer). Jeho velkou výhodou je, že na jeden USB flash disk můžeme umístit hned více aplikací.


Jak zálohovat systémový disk - bitová kopie operačního systému

Jak spustit Windows v nouzovém režimu

V případě, že již operační systém Windows nenaběhne obvyklým způsobem, máme ještě možnost operační systém spustit v tzv. Nouzovém režimu. Díky nouzovému režimu můžeme počítač spustit v minimální hardwarové konfiguraci


Jak vyčistit notebook od prachu

Jak vyčistit notebook od prachu

Ve většině noteboocích je použit minimálně jeden chladič a ventilátor starající se o odvedení přebytečného tepla z povrchu čipů. Již po několika měsících provozu se ve vnitřku počítače usazuje prach, který rapidně zhoršuje odvod tepla z čipů a dalších součástí.


jak_manipulovat_s_pocitacovymi_komponenty_-_elektrostaticky_vyboj

Jak manipulovat s počítačovými komponenty - elektrostatický výboj

V případě, že se rozhodnete rozebrat stolní počítač nebo notebook, nezapomeňte nejdříve odpojit napájecí kabel a u notebooků ještě vyjmou baterii. Nesplněním této podmínky riskujete úraz elektrickým proudem a také poškození komponent.


Jak zálohovat systémový disk - bitová kopie operačního systému

Jak zálohovat systémový disk - bitová kopie operačního systému

Představíme si dvě nejznámější profesionální aplikace, které se na různé možnosti zálohování přímo soustřední. Aplikace, které nabízí vyspělé zálohování. Nás bude zajímat funkce: Úplná záloha operačního sytému, tzv. Bitová kopii obrazu disku.


Jak vykopírovat data z stolního počítače

Jak vykopírovat data z nefunkčního stolního počítače

Váš stolní počítač z nějakého důvodu nefunguje, ale Vy v něm stále máte důležité data, ke kterým se potřebujete nějakým způsobem dostat. Tak právě pro Vás je určen tento návod.


Jak ověřit kontrolní součet MD5/SHA

Jak ověřit kontrolní součet MD5/SHA

Pokud jste tedy stáhli nějaký soubor z neoficiálních stránek, je více než vhodné si ověřit, zda s tímto souborem nikdo nemanipulovat a nepřidal do něj na příklad nějaký škodlivá kód. Existuje několik metod pro tvorbu těchto součtů. Nejčastěji se setkáte s MD5 a SHA.


Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku

Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku

Váš notebook z nějakého důvodu nefunguje, ale Vy v něm stále máte důležité data, ke kterým se potřebujete nějakým způsobem dostat. Tak právě pro Vás je určen tento návod.

ReklamaMožnosti získání instalačního DVD s Windows 8

Možnosti získání instalačního DVD s Windows 8

Pokud máte notebook, tak na štítku již klíč napsán není, tak jej nehledejte. Při instalaci bude instalačním procesem automaticky načten z Secure Boot v UEFI BIOSu, a tedy jej nemusíte nikam zadávat. Aktivace také proběhne automaticky.


Možnosti získání instalačního DVD s Windows 7

Možnosti získání instalačního DVD s Windows 7

Z oficiálních stránek Microsoftu si obrazy disků mohou stáhnout pouze majitelé speciálního předplatného. Pokud vyloučíme možnost úhrady tohoto předplatného, můžete si obstarat instalační DVD s Windows 7 ještě některým z následujících způsobů.


Možnosti získání instalačního DVD s Windows Vista

Možnosti získání instalačního DVD s Windows Vista

Kontaktujete výrobce svého počítače a požádáte jej o zaslání nového instalačního DVD s Windows Vista. Ten Vám za manipulační poplatek (cca 300,- Kč) zašle nové instalační DVD. (Jestliže máte například počítač ASUS X550VB, kontaktujete technickou podporu ASUSu.)


Možnosti získání instalačního CD s Windows XP

Možnosti získání instalačního DVD s Windows XP

Dejte však pozor, aby na získaném instalačním CD byla stejná edice Windows XP, pro jakou máte zakoupený licenční klíč. Pokud máte zakoupenou například edici Home, ale nainstalujete si například edici Professional, tak vám operační systém nepůjde aktivovat běžným způsobem.


jak_aktivovat_microsoft_office_2013

Jak aktivovat Microsoft Office 2013

Aktivaci produktu Microsoft Office 2013 lze provést stejně jako aktivaci produktu Microsoft Office 2010.


jak_aktivovat_microsoft_office_2010

Jak aktivovat Microsoft Office 2010

Stejně jako pro operační systém Windows i pro aplikaci Microsoft Office 2010 platí to, že je nutno je aktivovat, jinak po určité doby přestanou plně fungovat. Aktivaci produktů Microsoft Office 2010 je možno provézt z jakéhokoliv zakoupeného produktu.


Jak vytvořit bootovací flash disk s Windows Vista/7/8

Jak vytvořit bootovací flash disk s Windows Vista/7/8

Pokud nemáte k dispozici DVD mechaniku, zpravidla tomu tak je u netbooků či ultrabooků, a chcete na počítači reinstalovat operační systém, nabízí se možnost využít externí USB mechaniku. Dalším řešením je vytvořit si bootovací USB flash disk.


Nástroj Obnovení systému

Nástroj Obnovení systému

Občas se stane, že z nějakého důvodu dojde ke změně důležitého nastavení počítače. Váš systém se začne chovat nestandardním způsobem. Ať už se jedná o celkové zpomalení běhu počítače, náhlé pády aplikací či celého systému.


Jak nainstalovat hru

Jak nainstalovat hru

Většinou jsou hry distribuovány v zabalené formě a po rozbalení vznikne soubor .iso. Jak naistalovat hru si popíšeme právě na této nejrozšířenější formě. A konkrétně na hře Payday The Heist.


Norton Ghost 15 - Recovery BootCD na USB disk

Norton Ghost 15 - Recovery BootCD na USB disk

Návod na výrobu bootovacího USB disku s Norton Ghost 15 Recovery BootCD.

Předchozí Novější Starší DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody