Řadit podle: názvu | data | oblíbenosti

Návody

Inkoustová tiskárna netiskne - vyčištění tiskové hlavy

Inkoustová tiskárna netiskne - návod na vyčištění tiskové hlavy

Důvody, proč některé trysky netisknou, mohou být v zásadě dva: buď došel inkoust či mu něco brání v cestě. Po delší době nepoužívání anebo naopak častém používání mohou být tiskové trysky ucpány přebytečným či zaschlým starým inkoustem.


Jak propojit počítače - malá domácí síť

Jak propojit počítače - stavíme malou síť

Máte-li k dispozici dva nebo více počítačů určitě jste přemýšleli o možnostech jak je nějakým způsobem propojit. Ukážeme si tedy, jak takovou malou síť postavit, nastavit, hrát po ní hry a sdílet data i tiskárny.


Jak aktivovat Windows 8

Jak aktivovat Windows 8 / 8.1

V případě, že zvolíte možnost aktivace přes Internet a jste právě aktivně připojeni, můžete provést aktivaci produktu online (rychlé a jednoduché). Aktivační okno (průvodce aktivace prostřednictvím Internetu) systému Windows 8/8.1 otevřete například...


Jak opravit Windows 8

Jak opravit Windows 8

Otevření pokročilého rozhraní pro správu a opravy Windows 8/8.1 můžete otevřít stisknutím klávesové zkratky "Shift + F8" během startu systému. V řadě případů ale Windows 8/8.1 startují tak rychle, že to prostě nestihnete, neboť časové interval, do kterého se nutno trefit je pouhých 0,2s.


Jak reinstalovat Windows 8

Jak reinstalovat Windows 8

Vložte do DVD mechaniky instalační disk Windows 8 a restartujte počítač. Windows 8 by se měla z vloženého DVD sama spustit. Věnujte startujícímu počítači pozornost, možná že načtení systému z disku budete muset potvrdit stiskem klávesy, zpravidla libovolné.


Jak aktivovat Windows 7

Jak aktivovat Windows 7

Nainstalovaný produkt Windows 7 je zapotřebí do 30 dnů od prvního přihlášení do systému aktivovat. Pokud do daného termínu aktivaci neprovedete, objeví se hlášení, které oznamuje, že je software nelegální.


Jak opravit Windows 7

Jak opravit Windows 7

Možnosti opravy spouštění Windows byly u nových verzí systému přepracovány. Windows 7 nahradily Konzolu zotavení z Windows XP nástrojem Možnosti obnovení systému. Restartujte počítač. Když poprvé zmizí obraz na obrazovce, ihned opakovaně stiskněte klávesu F8.


Jak reinstalovat Windows 7

Jak reinstalovat Windows 7

Před reinstalací Vašeho počítače nebo notebooku je nutno provést zálohu vašich dat, protože reinstalací systému dojde k přepsání všech dat na Vašem systémovém disku (většinou "C:" a složka "Users") novou instalací operačního systému.


BIOS/UEFI

BIOS/UEFI - jak pracovat se základním vstup/výstup systémem v počítači

Systém BIOS (tato zkratka vznikla z názvu BASIC INPUT/OUTPUT SYSTEM - základní vstup/výstup systém) je program zabudovaný do osobních počítačů. Programový kód BIOSu je uložen na základní desce ve stálé paměti...


Prohlížeč událostí

Prohlížeč událostí

Pří výskyty různých problému s operačním systémem Windows nám může pomoci při hledání příčiny takzvaný Prohlížeč událostí. Umožní nám zpětně prohlížet a analyzovat různé situace, který se v operačním systému vyskytly: klasická varování, běžné údaje, kritické chyby.

ReklamaJak opravit Windows Vista

Jak aktivovat Windows Vista

Aktivaci produktu Microsoft Windows Vista lze provést stejně jako aktivaci produktu Microsoft Windows 7.Jak opravit Windows Vista

Jak opravit Windows Vista

Prostředí a nástroje pro opravu systému by se měly automaticky spustit po chybě načítání systému. Ručně lze opravné nástroje spustit z instalačního DVD Windows nebo přímo z pevného disku, pokud byly výrobcem PC předinstalovány.


Jak reinstalovat Windows Vista

Jak reinstalovat Windows Vista

V případě (nejčastější) instalace z DVD samozřejmě nesmí chybět příslušná optická mechanika a instalační disk s Windows Vista. Jestliže instalační disk nemáte a ani Vám nikdo nechce disk se stejnou edicí operačního systému půjčit, lze si jej stáhnout z internetu.


Jak opravit Windows XP

Jak opravit Windows XP

Dříve nebo později nastane ve vašem životě okamžik, kdy přijdete ke svému počítači, zapnete jej, ale operační systém Windows nenaběhne. Potřebujete pracovat s počítačem, ale ten nefunguje. Příčin, proč systém nejde nastartovat, může být několik.


Jak reinstalovat Windows XP

Jak reinstalovat Windows XP

Pro jistotu si zopakujme minimální nároky systému: procesor Pentium s frekvencí 233 MHz nebo rychlejší (doporučuje se 300 MHz). Alespoň 64 MB paměti RAM (doporučuje se 128 MB). Alespoň 1,5 GB volného místa na pevném disku.


Zavedení systému z CD/DVD

Zavedení systému z CD/DVD

Pokud chcete zavést například Windows, Linux nebo jinou aplikaci z CD nebo DVD, počítač musí mít povoleno zavádění z CD/DVD mechaniky. V angličtině se pro slovo zavést používá výraz boot, proto se i v češtině často říká "nabootovat" z disku CD/DVD.


Jak vypálit soubor ISO

Jak vypálit soubor ISO

Vzhledem k tomu, že soubory ISO nejsou ve Windows podporovány a někdy je třeba je vypálit, tak se podíváme jak na to. Tyto soubory by se daly definovat, jako záloha média.


Jak stahovat

Jak stahovat

Pokud jste například poškodili své originální CD/DVD/BD s hrou, programem nebo filmem a žádnou zálohu nemáte vytvořenou, je technicky možné ztracený obsah stáhnout z neoficiálních zdrojů prostřednictvím internetu.


Otestujte výkon svého počítače

Otestujte výkon svého počítače

Otestovat výkon počítače lze mnoha programy (benchmarky). K nejlepším patří produkty od společnosti Futuremark jež mají své místo na trhu už řadu let. Od prvních verzí 3Dmark 99 a PCMark až po dnešní aktuální edice 3Dmark 11 a PCMark 7.


Jak složit počítač

Jak složit počítač

Tento návod je pro ty, kteří neumí anglicky a i přesto si chtějí složit počítač sami. Ti co jsou schopni číst manuály jež jsou ke komponentům přibaleny mají velkou výhodu, neboť je v nich většinou vše přehledně popsáno.Předchozí NovějšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody