Řadit podle: názvu | data | oblíbenosti

Návody

jak_vypnout_aktualizace_u_windows_10

Jak vypnout aktualizace u Windows 10

Windows 10 neumožňuje zakázat stahování a instalaci nově dostupných bezpečnostních aktualizací. Můžeme ale zakázat službu Windows Update. Mnozí možná namítnou, že je třeba z důvodu bezpečnosti ponechat vyhledávání, stahování a instalovaní aktualizací...


Jak zálohovat systémový disk - bitová kopie operačního systému

Jak zálohovat systémový disk - bitová kopie operačního systému

Představíme si dvě nejznámější profesionální aplikace, které se na různé možnosti zálohování přímo soustřední. Aplikace, které nabízí vyspělé zálohování. Nás bude zajímat funkce: Úplná záloha operačního sytému, tzv. Bitová kopii obrazu disku.


Nástroj Obnovení systému

Nástroj Obnovení systému

Občas se stane, že z nějakého důvodu dojde ke změně důležitého nastavení počítače. Váš systém se začne chovat nestandardním způsobem. Ať už se jedná o celkové zpomalení běhu počítače, náhlé pády aplikací či celého systému.


jak_aktivovat_microsoft_office_2010

Jak aktivovat Microsoft Office 2010/2013/2016

Stejně jako pro operační systém Windows i pro aplikaci Microsoft Office 2010 platí to, že je nutno je aktivovat, jinak po určité doby přestanou plně fungovat. Aktivaci produktů Microsoft Office 2010 je možno provézt z jakéhokoliv zakoupeného produktu.


jak_vyhledat_a_stahnout_manual

Jak vyhledat a stáhnout manuál

Než začneme manuál na internetu hledat, musíme si nejdříve co nejpřesněji zjistit, z jakých komponent se vlastně náš stolní počítač skládá. Pokud hledáme manuál pro notebook, značkovou PC sestavu, tiskárnu a podobně, stačí mnohdy jen název a typ zařízení.



Inkoustová tiskárna netiskne - vyčištění tiskové hlavy

Inkoustová tiskárna netiskne - návod na vyčištění tiskové hlavy

Důvody, proč některé trysky netisknou, mohou být v zásadě dva: buď došel inkoust či mu něco brání v cestě. Po delší době nepoužívání anebo naopak častém používání mohou být tiskové trysky ucpány přebytečným či zaschlým starým inkoustem.


Jak nainstalovat hru

Jak nainstalovat hru

Většinou jsou hry distribuovány v zabalené formě a po rozbalení vznikne soubor .iso. Jak naistalovat hru si popíšeme právě na této nejrozšířenější formě. A konkrétně na hře Payday The Heist.


jak_odstranit_heslo_pri_startu_pc_windows_10

Jak odstranit heslo při startu PC - Windows Vista, 7, 8 a 10

Je možné, že při instalování operačního systému Windows jste si nastavili heslo, které je nutno vždy zadat při startu operačního systému. Jestliže toto heslo již nechcete pokaždé vyplňovat, můžete nutnost jeho zadávání odstranit. Tento návod popisuje odstranění hesla v případě...


jak_pracovat_s_prikazovym_radkem

Jak pracovat s příkazovým řádkem

Příkazový řádek není jen původní způsob ovládání operačních systémů od Microsoftu (MS-DOS) pomocí vepisování příkazů. Jedná se o výkonný nástroj pro opravy a správu i nových operačních systémů od Microsoftu.



jak_aktivovat_microsoft_office_2013

Jak aktivovat Microsoft Office 2013

Aktivaci produktu Microsoft Office 2013 lze provést stejně jako aktivaci produktu Microsoft Office 2010.





Reklama



jak_zavest_nabootovat_do_pocitace_system_linux

Jak zavést/nabootovat do počítače systém Linux

Důvody proč je třeba do počítače zavést/nabootovat systém Linux můžou být různé. Například máte nějaké potíže se stávajícím operačním systémem Windows a chcete si ověřit, zda se bude chyba projevovat stejně i pod jiným operačním systémem.


jak_pridat_disk_do_stolniho_pocitace

Jak přidat disk do stolního počítače

Pokud chcete jen navýšit úložný prostor, tak je vhodné zakoupit klasický pevný disk. Tyto disky mají dobrý poměr cena/kapacita. Pro stolní počítače mají tyto disky v současné době standardní velikost 3,5 palce a rozhraní SATA. V tomto případě tedy získáte podobně rychlý disk, jaký už ...


jak_se_naucit_programovat

Jak se naučit programovat - COLOBOT

Pokud koketujete s myšlenkou zkusit programování, tak výborný nástroj, jak nahlédnou a seznámit se s touto problematikou, je výuková hra COLOBOT. Programovací jazyk, použitý k řízení robotů v této výukové hře, je podobný Javě nebo C++.


jak_stahnout_video_z_youtube

Jak stáhnout video z Youtube

Zalíbilo se Vám například na Youtube nějaké video a máte například obavy, že po nějaké době již nemusí být dostupné ke zhlednutí a tedy byste si jej již nikdy nemohli pustit? Ať už je Váš důvod potřeby video stáhnout do PC jakýkoliv, jeho stažení lze provést velmi jednoduše:


jak_vyndat_disk_ze_stolniho_pocitace

Jak vyndat disk ze stolního počítače a připojit jej k jinému počítači

Než začnete stolní počítač rozebírat, doporučujeme přečíst návod: Jak manipulovat s počítačovými komponenty - elektrostatický výboj. Vypneme stolní počítač a odpojíme od něj napájecí kabel. Nebo pokud je počítačový zdroj vybaven vypínačem, tak stačí vypnout tento vypínač.


jak_vyndat_disk_z_notebooku

Jak vyndat disk z notebooku a připojit jej k jinému počítači

Důvodů, proč je třeba disk z notebooků vyjmout může být mnoho. Například notebook nepracuje správně a my chceme ověřit, v jakém je disk stavu pomocí utility CrystalDiskInfo, když jej připojíme k jinému PC. V noteboocích bývají nejčastěji namontovány pevné disky o velikosti 2.5 palce.


Norton Ghost 15 - Recovery BootCD na USB disk

Norton Ghost 15 - Recovery BootCD na USB disk

Návod na výrobu bootovacího USB disku s Norton Ghost 15 Recovery BootCD.





Ovládací panely Windows

Ovládací panely Windows

Ovládací panely jsou centrum pro nastavování vlastností operačního systému, komponent i periferií. Podrobnější vysvětlení k jednotlivým položkám obdržíme, když na ikonu najedeme myší a chvíli vyčkáme. Objeví se doprovodný text.


Průzkumník Windows

Průzkumník Windows

Program Průzkumník Windows pomáhá při správě souborů a složek. Umožňuje procházet jednotlivé složky a vybírat jednotlivé soubory nebo i skupiny souborů. Zkušenější uživatelé obvykle používají místo programu Průzkumník Windows jiné programy.


Vyhledávací pole operačního systému Windows

Vyhledávací pole operačního systému Windows

Jestliže hledáme v operačním systému Windows nějaký program, soubor nebo nástroj, může nám pomoci pole vyhledávání. Jeho umístění je u různých verzí Windows různé a proto si ukážeme, kde jej můžeme najít.




Předchozí Předchozí (61 - 80) Další (101 - 120) Další



Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody