Řadit podle: názvu | data | oblíbenosti

Návody

jak_zmenit_barvu_oficialniho_pozadi_windows_10

Jak změnit barvu oficiálního pozadí Windows 10

Nový operační systém od Microsoftu Windows 10 (stejně jako ty předchozí) má také nové oficiální pozadí. Nese jméno: Windows Hero. První dojem může být takový, že se jedná o obrázek vytvořený v nějakém grafickém programu. To je omyl. Za jeho vznikem stojí celý tým techniků ...


Jak spustit ovládací panely ve Windows 10

Jak spustit ovládací panely ve Windows 10

Stejně jako operační systém Windows 8/8.1 i Windows 10 má novou nabídku nastavení: "Nastavení" i tu původní:" Ovládací panely", kterou známe již od uvedení Windows Vista. Pokud Vám nevyhovuje to nové, nebo nemůžete dohledat potřebné nastavení...


Jak opravit bootloader MBR/GPT Windows Vista, 7, 8 a 10

Jak opravit bootloader MBR/GPT Windows Vista, 7, 8 a 10

Bootloader je zavaděč operačního systému. Má v sobě mimo jiné informace o umístnění operačního systému. Z daného umístění (disku) je pak operační systém spuštěn. Zavaděč je umístěn v prvním sektoru disku. V případě UEFI má na disku svůj vlastní oddíl.


Jak stáhnout, nainstalovat a používat TeamSpeak

Jak stáhnout, nainstalovat a používat TeamSpeak

Jestliže si chce hráč opravdu užít multiplayer s ostatními hráči přes internet (Tunngle), tak je potřeba využit nějakou hlasovou komunikační aplikaci. Možnost neustále hlasové komunikace s Vašimi spoluhráči je oproti vypisování informací na klávesnici nezměrně pohodlnější a hlavně rychlejší.


Jak a proč zakázat funkčnost webkamery

Jak a proč zakázat funkčnost webkamery

Kdo měl kolem roku 2005 obavy z toho, jestli jej někdo nešpehuje přes webkameru, tak byl označen za paranoika a příznivce konspiračních teorií. Myšlenka, že nás sledují vládní agenti nebo jen zákon porušující hackeři (šmíráci), vyvolávala na tvářích mnoha lidí jen posměšné úsměvy.


Tabulka ASCII znaků

Tabulka ASCII znaků

Občas se nám muže přihodit, že nemůžeme na klávesnici nalézt nějaký znak. Můžeme tedy použít takzvanou ASCII tabulku. Jedná se tedy o znakovou sadu, která definuje znaky anglické abecedy a dalších znaků, které se používají zejména v informatice.


Windows - klávesové zkratky operačního systému

Windows - klávesové zkratky operačního systému

Pokud chceme zvýšit efektivitu své práce na počítači, můžeme mimo jiné začít používat klávesové zkratky, jež nabízí samotný operační systém Windows. Zvládáte-li psaní na klávesnici všemi deseti, je velmi neefektivní provádět například přepnutí do jiného okna pomocí myši.


Jak spustit/aktivovat Prohlížeč fotografií ve Windows 10

Jak spustit/aktivovat Prohlížeč fotografií ve Windows 10

Windows 10 používá pro prohlížení fotografií novou aplikaci - Fotky. Pokud Vám z nějaké příčiny výchozí aplikace Fotky nevyhovuje a raději byste používali starý dobrý Prohlížeč fotografií, tak čtěte dále. Klasický prohlížeč fotografií z Windows 7 a 8 je v operačním systému Windows 10 naštěstí stále přítomen...


MiniTool Partition Wizard – správa oddílů disků

MiniTool Partition Wizard – správa oddílů disků

MiniTool Partition Wizard je propracovaný správce pro práci s disky a jejich jednotlivými oddíly (partition). Základní verze: Free Edition, je k dispozici zdarma. Na rozdíl od jiných diskových/oddílových manažerů, nabízí i pokročilejší nástroje pro správu disků.


Jak přejmenovat uživatelský účet Windows Vista/7/8 a 10

Jak přejmenovat uživatelský účet Windows Vista/7/8 a 10

K provedení změn musíme mít přístup k účtu administrátora (správce). Tedy pokud má nastaveno heslo, tak jej musíme znát. (I když se ho dá vlastně lehce resetovat: Jak resetovat/změnit zapomenuté heslo Windows Vista/7/8/10 a tedy ani heslo administrátory není překážkou.)


Jak přejmenovat najednou více souborů

Jak přejmenovat najednou více souborů - ReNamer

Potřebujeme-li přejmenovat mnoho souborů, tak označovat jeden po druhém myší nebo klávesnici (F2), odstranit starý název a zadávat nový, je velmi zdlouhavé. Tuto rutinní činnost lze naštěstí zautomatizovat. Hromadné přejmenování je s omezenými možnostmi možné provést i ...


Jak vyfotit obrazovku počítače

Jak vyfotit obrazovku počítače

Důvodů pro zachycení obsahu monitoru/displeje může být mnoho. Jestliže se například objeví nějaký problém s naším stolním počítačem nebo notebookem a chceme po někom zkušenějším, aby nám s tímto problémem pomohl, tak často můžeme být požádání o tzv. screenshot.


Jak opravit nefunkční připojení k Internetu

Jak opravit nefunkční připojení k Internetu

Přístup k Internetu můžeme ztratit z mnoha různých důvodů. K nalezení příčiny nefunkčního připojení k Internetu je třeba nejlépe, jako i v případě jiných potíží se stolním počítačem nebo notebookem, postupovat vylučovací metodou. Návod je určen pro operační systémy Windows.


Soubor hosts

Soubor hosts

Pomocí souboru hosts můžeme například internetové stránce přiřadit v našem počítači jinou adresu. Často je také soubor hosts využíván k zamezení přístupu na konkrétní internetové stránky, protože blokovat internetové stránky v prohlížeči je nepohodlné a také je nutné provádět nastavení ...


Jak zjistit kdy byl Windows do počítače nainstalován

Jak zjistit kdy byl Windows do počítače nainstalován

Jestliže Vás zajímá, jak dlouho již používáte ve Vašem počítači stávající instalaci operačního systému Windows, tak tento údaj si můžete pomoci tohoto návodu snadno zjistit. Datum, kdy byl operační systém Windows do počítače nainstalován, můžeme zjistit hned několika způsoby.


Jak zobrazit dočasné soubory v operační paměti

Jak zobrazit dočasné soubory v operační paměti

Programy, které jsou v počítači právě spuštěny, se dočasně ukládají do operační paměti. Rovněž soubory, se kterými v jednotlivých programech právě pracujeme, se ukládají do operační paměti. K obsahu operační paměti nemáme plny přístup, ale například pomocí Průzkumníka Windows ...


Jak spustit starší programy/hry na novějším operačním systému

Jak spustit starší programy/hry na novějším operačním systému

Windows 10 byl naprogramován tak, aby pod ním fungovaly všechny programy, které jsou určeny pro Windows Vista, Windows 7 a Windows 8, bez obtíží. Bohužel občas se stane, že pokud chceme spustit nějaký starší program (hru, aplikaci nebo jen utilitu), který už vývojáři nepřeprogramovali pro ...


Jak zobrazit přípony souborů

Jak zobrazit přípony souborů

Průzkumník Windows/souborů ve výchozím nastavení nezobrazuje přípony souboru. Jestliže tedy chceme znát příponu nějakého souboru, tak musíme na soubor kliknout pravým tlačítkem myši a zobrazit si jeho vlastnosti vybráním položky Vlastnosti.


Jak vypnout touchpad

Jak vypnout touchpad

Pravděpodobně se Vám již stalo, že při psaní na klávesnici notebooku jste si dlaní přejeli přes touchpad a posunuli si tak kurzor myši. Pouhé posunutí kurzoru by tolik nevadilo, ale pokud dojde při posunu kurzoru i k označení textu a stisknete další klávesu, tak označený text se bohužel vymaže.Předchozí Předchozí (81 - 100)

Další - Tipy, rady, doporučení

Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody