Řadit podle: názvu | data | oblíbenosti
Nový operační systém od Microsoftu Windows 10 (stejně jako ty předchozí) má také nové oficiální pozadí. Nese jméno: Windows Hero. První dojem může být takový, že se jedná o obrázek vytvořený v nějakém grafickém programu. To je omyl. Za jeho vznikem stojí celý tým techniků ...
Stejně jako operační systém Windows 8/8.1 i Windows 10 má novou nabídku nastavení: "Nastavení" i tu původní:" Ovládací panely", kterou známe již od uvedení Windows Vista. Pokud Vám nevyhovuje to nové, nebo nemůžete dohledat potřebné nastavení...
Bootloader je zavaděč operačního systému. Má v sobě mimo jiné informace o umístnění operačního systému. Z daného umístění (disku) je pak operační systém spuštěn. Zavaděč je umístěn v prvním sektoru disku. V případě UEFI má na disku svůj vlastní oddíl.
Jestliže si chce hráč opravdu užít multiplayer s ostatními hráči přes internet (Tunngle), tak je potřeba využit nějakou hlasovou komunikační aplikaci. Možnost neustále hlasové komunikace s Vašimi spoluhráči je oproti vypisování informací na klávesnici nezměrně pohodlnější a hlavně rychlejší.
Kdo měl kolem roku 2005 obavy z toho, jestli jej někdo nešpehuje přes webkameru, tak byl označen za paranoika a příznivce konspiračních teorií. Myšlenka, že nás sledují vládní agenti nebo jen zákon porušující hackeři (šmíráci), vyvolávala na tvářích mnoha lidí jen posměšné úsměvy.
Občas se nám muže přihodit, že nemůžeme na klávesnici nalézt nějaký znak. Můžeme tedy použít takzvanou ASCII tabulku. Jedná se tedy o znakovou sadu, která definuje znaky anglické abecedy a dalších znaků, které se používají zejména v informatice.
Pokud chceme zvýšit efektivitu své práce na počítači, můžeme mimo jiné začít používat klávesové zkratky, jež nabízí samotný operační systém Windows. Zvládáte-li psaní na klávesnici všemi deseti, je velmi neefektivní provádět například přepnutí do jiného okna pomocí myši.
Windows 10 používá pro prohlížení fotografií novou aplikaci - Fotky. Pokud Vám z nějaké příčiny výchozí aplikace Fotky nevyhovuje a raději byste používali starý dobrý Prohlížeč fotografií, tak čtěte dále. Klasický prohlížeč fotografií z Windows 7 a 8 je v operačním systému Windows 10 naštěstí stále přítomen...
MiniTool Partition Wizard je propracovaný správce pro práci s disky a jejich jednotlivými oddíly (partition). Základní verze: Free Edition, je k dispozici zdarma. Na rozdíl od jiných diskových/oddílových manažerů, nabízí i pokročilejší nástroje pro správu disků.
K provedení změn musíme mít přístup k účtu administrátora (správce). Tedy pokud má nastaveno heslo, tak jej musíme znát. (I když se ho dá vlastně lehce resetovat: Jak resetovat/změnit zapomenuté heslo Windows Vista/7/8/10 a tedy ani heslo administrátory není překážkou.)
Potřebujeme-li přejmenovat mnoho souborů, tak označovat jeden po druhém myší nebo klávesnici (F2), odstranit starý název a zadávat nový, je velmi zdlouhavé. Tuto rutinní činnost lze naštěstí zautomatizovat. Hromadné přejmenování je s omezenými možnostmi možné provést i ...
Důvodů pro zachycení obsahu monitoru/displeje může být mnoho. Jestliže se například objeví nějaký problém s naším stolním počítačem nebo notebookem a chceme po někom zkušenějším, aby nám s tímto problémem pomohl, tak často můžeme být požádání o tzv. screenshot.
Přístup k Internetu můžeme ztratit z mnoha různých důvodů. K nalezení příčiny nefunkčního připojení k Internetu je třeba nejlépe, jako i v případě jiných potíží se stolním počítačem nebo notebookem, postupovat vylučovací metodou. Návod je určen pro operační systémy Windows.
Pomocí souboru hosts můžeme například internetové stránce přiřadit v našem počítači jinou adresu. Často je také soubor hosts využíván k zamezení přístupu na konkrétní internetové stránky, protože blokovat internetové stránky v prohlížeči je nepohodlné a také je nutné provádět nastavení ...
Jestliže Vás zajímá, jak dlouho již používáte ve Vašem počítači stávající instalaci operačního systému Windows, tak tento údaj si můžete pomoci tohoto návodu snadno zjistit. Datum, kdy byl operační systém Windows do počítače nainstalován, můžeme zjistit hned několika způsoby.
Programy, které jsou v počítači právě spuštěny, se dočasně ukládají do operační paměti. Rovněž soubory, se kterými v jednotlivých programech právě pracujeme, se ukládají do operační paměti. K obsahu operační paměti nemáme plny přístup, ale například pomocí Průzkumníka Windows ...
Windows 10 byl naprogramován tak, aby pod ním fungovaly všechny programy, které jsou určeny pro Windows Vista, Windows 7 a Windows 8, bez obtíží. Bohužel občas se stane, že pokud chceme spustit nějaký starší program (hru, aplikaci nebo jen utilitu), který už vývojáři nepřeprogramovali pro ...
Průzkumník Windows/souborů ve výchozím nastavení nezobrazuje přípony souboru. Jestliže tedy chceme znát příponu nějakého souboru, tak musíme na soubor kliknout pravým tlačítkem myši a zobrazit si jeho vlastnosti vybráním položky Vlastnosti.
Pravděpodobně se Vám již stalo, že při psaní na klávesnici notebooku jste si dlaní přejeli přes touchpad a posunuli si tak kurzor myši. Pouhé posunutí kurzoru by tolik nevadilo, ale pokud dojde při posunu kurzoru i k označení textu a stisknete další klávesu, tak označený text se bohužel vymaže.