První je vadný pixel/subpixel. Tato vada je notoricky známá. Jak se projevuje, je uvedeno v popisu každé technologie v 2. kapitole. U technologie TN se projevuje jako svítící bod (barva záleží na tom, jaké subpixely jsou vadné, v případě, že vypadnou všechny, svítí bod bíle). U ostatních technologií se projevuje jako černé místo. V případě, že vypadne jen subpixel, se projeví špatným zobrazením barvy (např. pokud vypadne červený subpixel a celý pixel má zobrazit barvu žlutou, tak místo ní zobrazí barvu zelenou - žlutá je v RGB červená + zelená).
Druhá je výskyt cizí částice. Tato vada se projevuje stejně jako "mrtvý" pixel s dvěma rozdíly. Obvykle zasahuje i do okolních pixelů. Máte-li tedy na monitoru více vadných pixelů, které jsou vedle sebe, jde s největší pravděpodobností o cizí tělísko. Druhý rozdíl je ten, že se na jakékoli technologii projevuje jako černý bod. V dnešní době se již tato vada pokládá za velmi vážnou a neměli byste s takovýmto monitorem přijít vůbec do styku. Pokud ano, je to důvod k reklamaci.
Další se nazývá "Line Defect" neboli čárová vada. Projevuje se svislou nebo vodorovnou čárou přes celý monitor. Výskyt této vady se může projevit i po určitém čase (obvykle do 2 měsíců provozu).
Poslední je trojice vad. "Spot", "Mura" a "Stain Mura". První z jmenovaných "Spot" se projevuje jako skvrna (obvykle tmavého odstínu) kruhovitého tvaru ve velikosti nad 5 mm. Zbývající dvě "Mura" a "Stain Mura" jsou tytéž skvrny, jen nepravidelného tvaru. "Stain Mura" má ještě navíc ostře ohraničený tvar a velikost obvykle také nad 5 mm. Tyto 3 vady jsou důvodem k reklamaci, avšak někteří výrobci si dávají podmínku, že vady musí být viditelné na šedé barvě.