2. Připojení disku SATA 2,5" k PC sestavě


Pevný disk z notebooku připojíme k vypnutému funkčnímu stolnímu PC, který jsme před tím ještě odpojili od elektrické energie. Připojíme SATA napájecí kabel od počítačového zdroje a SATA datový kabel od základní desky. (Můžeme napřiklad použít kabely, kterými je v počítači připojena DVD mechaniky.)
Reklama


Již připojený pevný disk s rozhraním SATA z notebooku ke stolnímu PC.

Může nastat situace, že po zapnutí stolního počítače s nově připojeným diskem z notebooku se bude počítač snažit zavést systém z tohoto nově připojeného disku. Toto není žádoucí, a proto si pohlídejte pořadí bootování: Jak zavést/nabootovat systému z flash disku. Tedy zavádět systém je třeba z disku, na kterém je operační systém stolního PC.

Pokud budete například chtít na připojeném disku změnit velikosti oddílu, rozdělit disk na více logických oddílů, sloučit oddíly nebo změnit písmene oddílu, můžete využít v operačním systému Windows implementovaný nástroj: Správa disků.

Jestliže chcete získat z disku nějaké svoje důležité data, můžete také využít návodu: Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2022   Hardware - Software - Návody