3. Jak manuál na internetu hledat

Pokud již víme, pro jaké zařízení nebo komponent manuál potřebujeme, můžeme začít s hledáním na internetu. Nejjednodušším způsobem je zadat do vyhledávače od Googlu (ne seznam) právě název notebooku, značkové PC sestavy nebo komponentu a za název dopsat "manual".
Google většinou nabídne hned mezi prvními odkaz na oficiální stránky výrobce, kde je třeba se proklikat do sekce "Support", "Download", "ke stažení", "podpora" nebo s podobným názvem. Záleží na tom, jak výrobce zařízení jednotlivé sekce pojmenoval.
Manuály si můžete stáhnout v různých jazycích, ale čeština mezi nimi většinou není. Tedy pak využijte překladač od Googlu.
Následují dva náhodné příklady hledání. Jeden pro notebook Asus K72DR a jeden pro PC sestavu se základní deskou ASUS P8Z77-M.


Notebook

Vepíšeme tedy do vyhledávače googlu "Asus K72DR manual". (Nikoli tedy pouze Asus K72D, ale jelikož je uvedena na notebooku také verze základní desky, vepisujeme rovnou toto přesnější označení.) Našli jsme tedy stránky výrobce pro tento notebook. Můžeme si přečíst informace a technické specifikace tohoto notebooku, ale hlavně nás teď zajímá záložka: "Support" ("podpora"). Na tu klikneme a vybereme "Manual & Document". Vyhledáme manuál v preferovaném jazyce. Čeština nebývá dostupná. Manuál v angličtině si ale můžete nechat přeložit například překladačem od Googlu.

Internetová stránka výrobce pro notebook Asus K72DR.
Reklama
PC sestava

U značkových PC sestav postupujeme při hledání stejně jako u notebooků. Hledáme stránky výrobce sestavy nikoliv stránky výrobců jednotlivých komponent.

Obdobným způsobem postupujeme při vyhledání manuálů pro jednotlivé komponenty. Vepíšeme tedy do vyhledávače googlu "ASUS P8Z77-M manual". Našli jsme tedy stránky výrobce pro tuto základní desku a záložku: "Support" ("podpora") odkud si po vybrání další záložky: "Manual & Document" můžeme stáhnout potřebný manuál. Stejně jako u notebooků, vyhledáme manuál v preferovaném jazyce. Čeština nebývá dostupná. Manuál v angličtině si ale můžete nechat přeložit například překladačem od Googlu.

Internetová stránka výrobce pro základní desku ASUS P8Z77-M PRO.


Totožným způsobem bychom taktéž našli manuál například pro grafickou kartu Gigabyte GV-N660OC-2GD.


Předchozí Předchozí kapitolaReklamaPokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody