Jak reinstalovat Windows 10


Jak reinstalova Windows 8
Seznam kapitol
1. Předmluva
2. Výběr jazyka a verze systému
3. Licenční podmínky a typ instalace
4. Nastavení oddílů disku
5. Rozbalování a kopírování souborů
6. Instalace systému
7. Licenční klíč, přispůsobení a nastavení
8. Přihlášení k počítači
9. Dokončení nastaveníJak reinstalovat Windows 10

Dále po vás systém bude požadovat tzv. Produktový klíč, který slouží k následné aktivaci systému Windows. Pokud tento klíč nemáte, ponechte políčko volné a jen klikněte na tlačítko "Přeskočit". V tomto případě bude systém fungovat v tzv. Trial módu, který trvá jen několik dní. Pokud systém po instalaci do několika dní neaktivujete, nebudete ho moci nadále používat: Jak aktivovat Windows 10.
(Pokud reinstalujete notebook s uloženým licenčním klíčem v Secure Boot v UEFI/BIOSu, tak po Vás instalační proces žádný klíč vyžadovat nebude. Klíč bude automaticky načten z UEFI/BIOSu.)


Jak reinstalovat Windows 10

Poté se nám zobrazí licenční podmínky, které je nutné odsouhlasit, jinak instalace nebude pokračovat.
Reklama

Po přečtení těchto podmínek zaškrtneme "Přijímám licenční podmínky" a klikneme na tlačítko "Další", které se nám po odsouhlasení licenčních podmínek zpřístupní.


Jak reinstalovat Windows 10

Nyní dostaneme na výběr, zda chceme provést Upgrade (tato volba se nám zpřístupní pouze, pokud instalujeme operační systém Windows 10 například na počítači, kde je již nainstalována předchozí verze operačního systému Windows), nebo Vlastní (nainstalování čistého systému), kterou vám vřele doporučujeme. Zde záleží především na tom, jak je předchozí systém Windows nastaven a jaké aplikace používáte. Pokud totiž instalátor Windows 10 zjistí nekompatibilitu předchozího systému popřípadě některé aplikace, která by mohla v novém systému způsobovat určité potíže, odmítne instalátor upgrade provést. Vyberte tedy raději Vlastní (nainstalování čistého systému) a to i v případě, že se nabízí možnost Upgrade. Neponesete si do nového systému žádné pozůstatky z toho předchozího a tedy žádné případné komplikace. Data máte zálohováné: Jak a kam zálohovat data, Jak vykopírovat data z nefunkčního stolního počítače nebo Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody