4. Nástroj - Obnovit do továrního nastavení

Obnovení počítače do továrního nastavení zabere mnohem delší dobu a zajistí kompletní reset všech konfiguračních voleb.
POZOR – pokud vyberete volbu - "odebrat všechno", aplikace i osobní soubory budou odstraněny. Pokud tedy máte v počítači na systémovém disku nějaké data (dokumenty, fotografie, ...), tak o ně přijdete.
Jestliže zvolíte možnost - "Zachovat moje soubory", Vaše osobní soubory by měly v PC zůstat. I tak se ale doporučuje data předem raději zálohovat. Jestliže už operační systém nenaběhne ani v nouzovém režimu, můžete se je pokusit předem vykopírovat pomocí návodu: Jak vykopírovat data z nefunkčního stolního počítače nebo Jak vykopírovat data z nefunkčního notebooku.

Postupujte podle průvodce:


Reklama
Zde máte na výběr, zda provedete pouze částečné obnovení do továrního nastavení nebo úplné. Pokud nemáte v počítači žádné důležité soubory, vyberte volbu Odebrat vše.Obnovení bude trvat delší dobu (cca 1h). Pokud je vaším zařízením notebook, připojte jej k napájecímu adaptéru. Obnovení spustíte kliknutím na tlačítko: Obnovit do továrního nastavení.
ReklamaZapočne samotný proces obnovy. Počítač bude několikrát automaticky restartován.
ReklamaPokud jste vybrali pouze částečné obnovení do továrního nastavení, tak budete po provedení obnovy informování, jaké součásti systému byly odebrány.

Jestliže se nezdaří ani oprava pomocí nástroje "Obnovit do továrního nastavení", tak většina notebooků (PC sestavy jen výjimečně) má také tzv. recovery partition od výrobce, tedy k uvedení systému do továrního nastavení můžeme využít tento recovery oddíl: Jak obnovit u notebooku systém ze skryté recovery partition.

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody