10. Problémy způsobené PC skříní

Asi si teď říkáte, jak může počítačová skříň způsobit poruchu počítače. Vždyť jenom drží jednotlivé komponenty pohromadě. Nesmíme ale zapomenout, že i zapínací tlačítko se může pokazit. A také se může uvolnit například některý šroubek a způsobit na komponentech zkrat.
Také proto je vhodné provádět hledání vadného komponentu se základní deskou umístěnou mimo počítačovou skříň a v tzv. minimální konfiguraci, to znamená bez všech komponent, které nejsou pro běh počítače bezpodmínečně nutné.
Jelikož takto není připojeno zapínací tlačítko na PC skříni, provádíme zapínání počítače krátkodobým spojením pinů PWRSW (POWER SW - power switch - napájení vypínač - On/Off) na základní desce něčím vodivým (šroubovákem) a tím tak simulujeme funkci tlačítka.Jak opravit počítač

Některé základní desky, jako například ta na obrázku, mají i tlačítko zapnutí (PWRSW1) a resetování (RSTSW1). Můžeme pak k zapnutí nebo resetování počítače využít tyto tlačítka.
ReklamaJak opravit počítač

Nebude-li z označení na základní desce zřejmé, který pin patří ke které funkci. Vyhledáme si zapojení čelního panelu v manuálu od základní desky.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama

Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody