8. Problémy způsobené chlazením

Máme-li podezření, že za problémy s počítačem by mohlo přehřívání jeho komponent, toto si můžeme ověřit dle návodu - Přehled doporučených teplot komponent.

Jak již bylo zmíněno, přehřívání může být způsobeno usazeným prachem na jeho komponentech. Komponenty tedy očistíme - Jak vyčistit vnitřek počítačové skříně od prachu.

K přehřívání může také docházet, i když je počítač dokonale zbaven prachu. Může totiž dojít k tomu, že některý chladič správně nedoléhá na některý čip. Zkontrolujeme tedy uchycení chladiče procesoru - Jak složit počítač - Uchycení chladiče procesoru. A stejně tak i dalších chladičů v počítači použitých. Při této příležitosti je také vhodné nanést novou teplovodní pastu.

K přehřívání může také docházet, i když je počítač dokonale zbaven prachu a i všechny chladiče perfektně doléhají k čipům. Je nutné, aby byly funkční všechny ventilátory v počítači umístěné - Ventilátory v počítači.

Také je vhodné věnovat pozornost správné cirkulaci vzduchu v počítačové skříni. Chladný vzduch je nasáván u PC sestav zpravidla zepředu (z boku a zespodu). Horký je pak vyfoukáván vzadu a nahoru.

Jak opravit počítač

U PC skříní s umístěným napájecím zdrojem v horní pozici je zpravidla doporučováno toto proudění vzduchu ve skříni.
ReklamaJak opravit počítač

U PC skříní s umístěným napájecím zdrojem v dolní pozici je zpravidla doporučováno toto proudění vzduchu ve skříni.

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola Další

Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody