5. Problémy způsobené napájecím adaptérem

Pokud nelze notebook vůbec zapnout (nerozsvítí se žádná dioda ani se nezačne točit ventilátor), může být také na vině vadný napájecí adaptér. Jestliže máte v notebooku umístěnou napájecí baterii, tak jste měli možnost si všimnout, že se již nenabíjí. To je ve většině případů následek nefunkčního napájecího adaptéru.

V případě, že jste si nevšimli, že se Vám přestala dobíjet napájecí baterie a domníváte se, že napájecí adaptér je asi vadný a nemáte čím nabít baterii, tak ji vyjměte a nechte 24 hodin mimo notebook.Jak opravit notebook

Baterii umístěná mimo notebook by se měla sama trošičku zregenerovat. Po uplynutí 24 hodin ji dáte zpět a zkusíte notebook zapnout. Pokud se alespoň na chvíli rozsvítí kontrolky, tak s nabitou baterií by notebook pravděpodobně pracoval a tedy je třeba se poohlédnou po jinem napájecím adaptéru k odzkoušení.Napájecí adaptéry jednoho výrobce notebooku lze často použít napříč všemi jeho vyráběnými notebooky. Tedy poprosíme někoho, kdo má notebook od stejného výrobce, aby nám jej zapůjčil k odzkoušení. Někteří výrobce ale používají k napájení svých notebooků i více typů konektorů a tedy konektor k zasunutí do notebooku nemusí být stejný jako u Vašeho notebooku. Musíme tedy sehnat napájecí adaptér od stejného výrobce a se stejným konektorem (případně univerzální adaptér).

Když odzkoušíte, že notebook s jiným napájecím adaptérem funguje, tak je vhodné již pořídit univerzální napájecí adaptér s několika různými konektory a automatickou detekcí napětí, který Vám umožní připojit většinu notebooků a ne pouze jeden konkrétní. V případě potíží s jiným notebookem v domácnosti, již budete vybavení k odzkoušení adaptéru: AC adaptéry - porovnání cen.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola Další

Reklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody