11. Problémy způsobené displejem

Jestliže se po zapnutí notebooku roztočí ventilátor, pevný disk pracuje, ale na displeji se nic nezobrazuje nebo pouze svítí nebo zobrazuje svislé čáry nebo zobrazuje obraz správně, ale jen v části displeje, možnou příčinou může být vadný displej.

Notebook se může podobně projevovat také v případě, že je poškozen kabel (LVDS) přenášející obraz z gragické karty do LCD displeje. Kabely jsou sice vyráběné z odolných materiálu, ale při otvírání a sklápění LCD displeje může po čase i tak dojík k přerušení kontaktu ve vodiči nebo k nedostatečnému kontaktu. Stejně tak může dojít k uvolnění konektoru. Nesprávný kontakt v konektoru nebo porušený vodič pak způsobí defektní zobrazení nebo LCD displej nezobrazuje nic, často se tato vada projevuje různým defektem v zobrazení při poklepání na displej a při částečném sklopení displeje.

Zda je displej nebo LVDS kabel opravu poškozen může ověřit připojením externího monitoru na externí výstup grafické karty: VGA 15pin, HDMI, DVI, nebo DisplayPort. Jestliže na připojeném externém monitoru je obraz v pořádku, máme s velkoku pravděpodobností v notebooku poškozený displej nebo LVDS kabel.Jak opravit notebook

Jestliže máme na notebooku výstup HDMI, připojíme monitor s tímto rozhraním.
Reklama
Jak opravit notebook

Jestliže máme na notebooku výstup VGA, připojíme monitor s tímto rozhraním.Jak opravit notebook

Pokud se obraz neobjeví po připojení kabelu automaticky, zmáčnema ještě na notebooku příslušnou klávesu.

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama

Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody