3. Online antivirové programy

Tyto antiviry zkontrolují Váš počítač prostřednictvím internetového prohlížeče. Vyvíjí je výrobci klasických antivirových programů a samozřejmě na rozdíl od klasických antivirů nechrání Váš počítač v reálném čase. Zkontrolují Váš počítač na výskyt škodlivého kódu až po Vašem vyžádání.

Škodlivý kód detekují podle výchozí databáze. Většinou dokáží infikované soubory vyléčit nebo smazat. Bohužel na internetu se vyskytují i podvodné skenery, které Váš počítač škodlivého kódu nejen nezbaví, ale namísto toho přidají další. Proto se při výběru spolehněte raději na ověřené antiviry známých vývojářů:


Reklama
ESET Online Scanner - návod

Jak probíhá online skan si ukážeme s Eset.Navštivte tedy stránku: www.eset.cz/eset-online-skener a klikněte na tlačítko: Spustit ESET Online Scanner.Odsouhlaste licenční podmínky.Naistalujte požadovaný soubor "onlinescanner.cab" do počítače.Potvrďte volbu kliknutím na tlačítko: Nainstalovat.
Reklama

Povolte i detekci potenciálně nechtěných aplikací a klikněte na tlačítko: Kontrola.
Jestliže nechcete detekovat také potenciálně nechtěné aplikace (aplikace, které byly do PC "propašovány" při instalování jiné opravdu potřené aplikace - např. Seznam Lištička a jiné různé doplňky internetových prohlížečů), vyberte tedy druhou možnost.

Pod nabídkou "Rozšířené nastavení" můžete přesněji nastavit průběh kontroly. Například které disky se budou kontrolovat a které ne. Ve výchozím nastavení se totiž kontrolují všechny.Započne stahování virové databáze.Po dokončení stahování virové databáze započne samotná kontrola počítače na přítomnost škodlivého kódu.O výsledku kontroly budete informováni. Pokud nebude nic nalezeno, stačí kliknout na tlačítko: Dokončit.
ReklamaV případě nalezení hrozeb, budete informováni, že škodlivý kód byl přesunut do karantény.
Seznam nalezených hrozeb si můžete prohlédnout pod odkazem: Seznam nalezených infikací.
Spravovat karanténu můžeme pod stejnojmenným odkazem.Zde již vidíme seznam nalezených infikací včetně přesného umístění na disku a můžeme si prohlédnout, co přesně bylo nalezeno a uloženo do karantény.Pokud vyhodnotíme, že některý soubor byl vyhodnocen jako falešný poplach, tak jej můžeme z karantény obnovit na původní místo na disku. Označíme tento soubor myší a klikneme na tlačítko: Obnovit.Jestliže chceme definitivně vymazat nalezené podezřelý kód z počítače, zaškrtneme volbu: Vymazat soubory z karantény a klikneme na tlačítko: Dokončit.Na závěr Vám bude ještě doporučeno, abyste si zakoupili antivirový program.

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2022   Hardware - Software - Návody