7. Odvirování v jiném počítači

Jestliže žádný z předešlých způsobů nevedl k úspěšnému odvirování operačního systému, nabízí se ještě možnost připojit pevný disk s infikovaným operačním systémem k jinému počítači a provést odvirování z něj. Tento způsob odvironání ale doporučujeme provádět jen zkušenějším uživatelům. Hrozí totiž zavirování i dalšího počítače.

Jak vymontovat pevný disk s infikovaným operačním systémem a připojit jej k jinému počítači si můžete přečíst v návodě: Jak vyndat disk ze stolního počítače a připojit jej k jinému počítači nebo Jak vyndat disk z notebooku a připojit jej k jinému počítači.

Nesmíte dopustit, aby došlo zavedení operačního systému do počítače z infikovaného pevného disku. Jak nastavit pořadí zavádění systému si můžete přečíst v návodě: Zavedení systému z CD/DVD. Samozřejmě namísto volby CD/DVD vyberete volbu HDD a vyberete správný disk.

Odvirování provedete podle návodu zveřejněných v 3. a 4. kapitole.

Dále si dejte pozor, abyste nespustili Průzkumník Windows. Ten může aktivovat škodlivý kód již samotným procházením složek. Pokud potřebujete procházet jednotlivé složky na pevném disku, tak využijte program Total Commander. Také nespouštějte žádného zástupce na disku.

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody