3. Užití Active@ KillDisk v operačním systému

Active@ KillDisk můžete spustit například přes zástupce na ploše, který byl vytvořen při instalaci utility.Po spuštění utility budeme informováni, že máme nainstalovanou pouze FREE verzi zdarma.Uvidíme jednotlivé pevné disky v počítači. Pokud jsme připojili například USB flash disk až po spuštění KillDisku, můžeme kliknout na tlačítko: Refresh. Dojde k znovunačtení informací o všech připojených discích.
Reklama
Označíme zaškrtnutím disk, který chceme promazat. Tím se nám aktivuje volba:
Wipe (promaže volný prostor) a Kill (promaže celý disk).
Pokud chceme promazat volný prostor na disku, kde se však stále nacházení data vymazaná obvyklým způsobem, klikneme na tlačíko: Wipe.Jestliže chceme promazat celý disk. Klikneme na tlačítko: Kill.Dostaneme na výběr z jednotlivých metod promazáni pevného disku. Můžeme nechat výchozí (přepis samými nulami v jednom průchodu) a klikneme na tlačítko: Start.Budeme ještě upozorněni, že dojde k odstranění všech dat na vybraném disku. Pokud jsme si jisti, že chceme opravdu obsah disku přemazat, vepíšeme do okna: "erase-all-data" a klikneme na tlačítko: OK.
ReklamaZapočne samotné přemazávání dat na disku samými nulami (začíná se od prvního sektoru disku). Budeme průběžně informováni kolik času k dokončení ještě zbývá a kolik již uplynulo.Po skončení přemazávání bude zobrazen certifikát, že byl disk promazán.Zde již vidíme, že na vybraném disku již žádná data nejsou: Unallocated Space. (Došlo také samozřejmě k odstranění tabulky oddílů.)

Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2023   Hardware - Software - Návody