Jak aktivovat Windows 10

2. Aktivace po telefonu

Pokud systém Windows nelze aktivovat online (například není čitelný štítek s licenčním klíčem), můžete aktivovat systém Windows 10 pomocí automatizovaného telefonního systému. Aktivaci po telefonu nelze použít pro prvotní aktivaci. Aby proběhla aktivace úspěšně, Váš hardware již musí být u společnosti Microsoft registrován. (Registraci zpravidla provádí pomocí klíče on-line ten, kdo PC kompletuje).

Aktivační okno (průvodce aktivace po telefonu) systému Windows 10 otevřeme například takto:
Otevřeme dialog Spustit, např. pomocí zkratky Win+R. A vepíšeme do něj "slui 4".Otevřený dialog k aktivaci po telefonu. Můžete pokračovat dle instrukcí (níže na stránce popsáno podrobněji).Nebo z nabídky START vyberte volbu Nastavení.V otevřeném okně zvolíme položku: Aktualizace a zabezpečení.V otevřeném okně zvolíme položku: Aktivace. A dále klikněte na tlačítko: Aktivovat telefonem.Ze seznamu zemí vyberte Českou republiku a dále pokračujeme kliknutím na tlačítko: Další.Zavolejte tedy na uvedené telefonní číslo a zadejte telefonnímu automatu Vaše ID instalace (na klávesnici telefonu).Vepište obdržený kód a klikněte na tlačítko: Aktivovat Windows. Bohužel, tento způsob aktivace nelze kvůli přepisování kódů označit za nejpohodlnější.Po úspěšné aktivaci to v okně Aktivace vypadá takto.

A opět jako v případě aktivace přes Internet: Jestliže se aktivace nezdaří, tak je možné, že jste si do PC nainstalovali jinou verzi Windows 10, než na jakou máte licenci. Tedy namísto Home verzi Profesionál. Jazyková verze nebo bitová verze (32bit/64bit) nemá na aktivaci operačního systému Windows 10 vliv. Tedy nainstalujte verzi operačního systému Windows 10, na kterou máte nárok: Jak reinstalovat Windows 10.

Upozornění: Pokud jste zakoupili klíč například na Aukru a aktivace se nezdařila, nekontaktujte s reklamací nás, ale daného prodejce na Aukru. My klíče neprodáváme. Nakupujte raději jen u ověřených prodejců: Windows 10 - porovnání cen.


Předchozí Předchozí kapitola Další kapitola DalšíReklama


Související odkazy


Pokud se Vám nedaří něco najít, můžete využít pole vyhledávání vpravo nahoře nebo také: Mapu webu.
V případě, že máte nějaký dotaz/připomínku: Kontakty.
© 2012 - 2024   Hardware - Software - Návody